Aláírta a kormány a stratégiai megállapodást a Fudan Egyetemmel Felsőoktatás
Eduline/MTI

Aláírta a kormány a stratégiai megállapodást a Fudan Egyetemmel

A szerződésben a legfontosabb célokat, képzési irányokat és a budapesti campus tervezett helyszínét is rögzítették.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) tájékoztatása szerint Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, kormánybiztos és Hszü Ning-seng, a Fudan Egyetem elnöke online eseményen írta alá a Fudan Hungary Egyetem előkészítését lehetővé tevő stratégiai együttműködési megállapodást kedden. Közleményükben azt írják, a dokumentum rögzíti a legfontosabb célokat, képzési irányokat és a budapesti campus tervezett helyszínét is. Tudatták, hogy

a felek a megállapodásban megerősítették, az egyetem budapesti fejlesztése összhangban áll a Budapest Diákváros - Déli Városkapu fejlesztési programmal, annak terveivel nem állítható szembe.

Ahogyan arról korábban már beszámoltunk, a Fudan Egyetem ügye az utóbbi időben vált vitatémává a kormány és Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere között. A főpolgármester szerint ugyanis a kínai egyetem ideköltöztetése veszélyeztetni fogja a Diákvárossal kapcsolatos terveket.

Palkovics László azonban állítja, déli városkapu komplex fejlesztésébe belefér mindkét projekt. Azt is hozzátette: a terület fejlesztésének eredeti koncepciója is tartalmazott az intézményi övezet, a kollégiumok és a közösségi terek mellett olyan fejlesztési területet, amely kapcsolódó befektetések, például kutatóintézetek létrehozására alkalmas. "Ez volt a koncepció akkor is és ez most is" - mondta.

A tervek szerint a Fudan Egyetem magyar campusán gazdasági, bölcsészettudományi - társadalomtudományi, természettudományi -, mérnöki és orvostudományi karokon 500 oktatótól 6-8 ezer hallgató tanulhat majd. Arró, hogy mégis mit kell tudni az egyetemről, itt olvashatjátok el az összefoglaló cikkünket.

Más tervek is vannak

Nemcsak a kínai egyetemmel csípnének el területeket a Diákvárosból és környékéből, a Budai várból kitelepítendő Széchenyi Könyvtár és más kulturális intézmények is itt kaphatnának helyet - erősítette meg a Népszavának Demeter Szilárd, a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) főigazgatója. 

Ezt azzal indokolták, hogy a Fudan Egyetem budapesti campusának déli csücskét eleve kulturális célokra szánták. A lap úgy fogalmaz, "itt épülhetne fel a PIM főigazgatójának álma": a Széchenyi könyvtár mellett a Nemzeti Filmintézetet, a Színház- és Filmművészeti Egyetemet, az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézetet, illetve ezek csatolt intézményeit magába foglaló – „edukációs-kulturális erőtér”.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!


    

Támogatja a tankerület az újraválasztását annak az iskolaigazgatónak, aki megpróbálhatta eltitkolni a diákok szexuális zaklatását Közoktatás Székács Linda

Támogatja a tankerület az újraválasztását annak az iskolaigazgatónak, aki megpróbálhatta eltitkolni a diákok szexuális zaklatását

Ha még egyszer rosszat mernek mondani, akkor bajba kerülhetnek - ezt mondta az iskolaigazgató azoknak az általános iskolás diáklányoknak, akik négy évvel ezelőtt segítségért fordultak hozzá egy őket fogdosó, iskolai foglalkozáson jelenlévő férfi miatt. Az ügyben szeméremsértés miatt indult eljárás, és bár a bíróság szerint az iskola hárított, a tankerület ma már máshogy vélekedik.