ELTE: hiába vizsgálódik Budai Gyula, minden szabályt betartottak Felsőoktatás
Eduline

ELTE: hiába vizsgálódik Budai Gyula, minden szabályt betartottak

Nem szereztek be "méregdrága" autókat, és a több százmillió forintos üzemeltetési szerződéseket is a közbeszerzési előírások alapján kötötték meg - írja közleményében az Eötvös Loránd Tudományegyetem rektora. Az egyetem a sajtóból értesült arról, hogy az elszámoltatási kormánybiztos az ELTE gazdálkodását is vizsgálja.

Mezey Barna jelenlegi rektor és Klinghammer István, az intézmény gazdasági tanácsának volt elnöke, az ELTE korábbi rektora közös állásfoglalásában kiemelte: az egyetem a törvényi és etikai elvek szellemében működött és működik. Megállapították, hogy az ELTE gazdálkodását érintő nyilatkozatok sajtómegjelenése félreértésen alapulhat, hiszen nem történtek "méregdrága" autóbeszerzések. 
   
Ezzel szemben szerintük a tények, hogy az ELTE gépjárműparkját az oktatási és kutatási szakmai feladatok ellátását közvetlenül szolgáló járművek alkotják, vezetői használatra csupán egy ötéves középkategóriás gépkocsi áll rendelkezésre. Az egyetem a több százmillió forint értékű üzemeltetési szerződéseit is a közbeszerzési előírásoknak megfelelően kötötte meg.
   
Az ELTE, mint eddig, továbbra is készséggel együttműködik a kormányzattal bármiféle szakszerű vizsgálatban, ragaszkodva ahhoz, hogy felelős helyről csakis tényszerű nyilatkozatok hangozzanak el - írták.
   
"Az Eötvös Loránd Tudományegyetem sajnálattal veszi tudomásul, hogy az elszámoltatási és korrupcióellenes kormánybiztos vizsgálatának befejezéséről és megállapításairól pusztán közvetve, a sajtóból értesült" - zárul az állásfoglalás.
   
A hétvégén megjelent sajtóinformációk szerint az Eötvös Loránd Tudományegyetem gazdálkodását is vizsgálta az elszámoltatási kormánybiztos. Budai Gyula az üggyel kapcsolatos jelentést Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszternek küldte tovább.

MTI 

Magas pontszámokkal a legjobb szakokra kerülnek be, de a beiratkozásig már nem jutnak el Felsőoktatás Székács Linda

Magas pontszámokkal a legjobb szakokra kerülnek be, de a beiratkozásig már nem jutnak el

A magyar felsőoktatás-politika évről évre sikerként könyveli el, hogy nagyjából az elmúlt három évben jelentősen nőtt a magyar egyetemekre jelentkezők és felvettek száma. Arról viszont nincsenek statisztikák, hogy a felvettek közül végül ténylegesen hányan iratkoznak be és kezdik el a tanulmányaikat a magyar intézményekben. A meglévő adatok viszont azt mutatják; gyakran épp a legtehetségesebb diákok azok, akik nem itthon folytatják.