Új gazdasági szakok közül választhatnak a felvételizők Felsőoktatás
Eduline

Új gazdasági szakok közül választhatnak a felvételizők

Többszörösére nőtt az elmúlt években a gazdasági képzésekre jelentkezők száma, a hallgatók összesen harminchárom egyetemi és főiskolai kar, valamint több új szak közül választhatnak.

2010-ben is taroltak a gazdasági képzések, a tíz legnépszerűbb szak közül öt gazdasági: az abszolút kedvenc tavaly is a turizmus-vendéglátás lett, amelyet csaknem 4400-an jelöltek meg első helyen. A dobogó második fokán a gazdálkodás és menedzsment áll, amely közel négyezer diákot vonzott, de évek óta a top 10-ben szerepel a pénzügy és számvitel (2735 jelentkező) és a kereskedelem és marketing (1956 jelentkező), a nemzetközi gazdálkodás (2350 jelentkező) azonban tavaly jutott be először a legnépszerűbb képzések közé.

Minden évben tarolnak a gazdasági képzések

A gazdaságtudományi szakok iránt érdeklődők új szakok közül is válogathatnak: a Budapesti Corvinus Egyetem idén hirdette meg először angol nyelvű közgazdálkodás és közpolitika mesterképzését, a Zsigmond Király Főiskola gazdaságinformatikai BSc-szakjára pedig először az idei keresztféléves eljárásban részt vevők jelentkezhettek. „Ez a szak a gazdaságtudományt és az informatikát ötvözi, vagyis az informatikai kurzusok mellett többek között makro- és mikroökonómiát, statisztikát is tanulnak majd a hallgatók. Mivel két olyan képzési területet érint a szak, amelynek a végzettjei rövid időn belül állást találnak, piacképes tudást ad. Már a keresztféléves eljárásban is sokan jelölték meg a jelentkezési lapon” – mondta Budai J. Kristóf, a Zsigmond Király Főiskola pr- és marketingmenedzsere.

Gazdasági egyetemek és főiskolák rangsora

Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Kar, a Debreceni Egyetem Gazdálkodástudományi és Vidékfejlesztési Kar, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar – az oktatók és a hallgatók kiválósága alapján ezek a legjobb gazdasági képzést nyújtó felsőoktatási intézmények a Felvi rangsorában. A Debreceni Egyetem gazdasági kara több helyet javított az elmúlt években: míg 2009-ben „csupán” a hetedik volt a rangsorban, 2010-ben már a negyedik, idén pedig a második lett. Ugyancsak nagy nyertes a Zsigmond Király Főiskola, a Kaposvári Egyetem, valamint a Szent István Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Kara - ez utóbbi a 2009-es tizedik helyhez képest idén az ötödiket szerezte meg

eduline