Egy liter tömény szeszes ital ölte meg a 21 éves hallgatót? Felsőoktatás
Eduline

Egy liter tömény szeszes ital ölte meg a 21 éves hallgatót?

Száznál is több rokon, barát, iskolatárs, és tanár kísérte utolsó útjára csütörtökön Sinkó Istvánt, azt a főiskolai hallgatót, akinek holttestét múlt hét szombaton kollégiumi szobatársai találták meg.

Péntekről szombatra virradó éjjel történt a tragédia a Kecskeméti Főiskola homokbányai kollégiumában, a gólyabál estéjén a 20 éves fülöpjakabi gépészmérnök hallgató - társai elmondása alapján - nagyon berúgott. Az ájulásig részeg fiatalember magára maradt kollégiumi szobájában, reggel már csak a holttestét találták meg a szobatársai.

"Nem ivott, talán épp ezért volt ilyen hatással rá a szesz" - mondta a Blikknek az édesapa. A lap információi szerint a fiúnak gyomorpanaszai voltak, amire gyógyszereket is szedett, talán ez is közrejátszott a tragédiában, ráadásul majdnem egy liter tömény szeszes italt ivott meg, amivel kevés ember szervezete tudott volna megbirkózni.

"A jegyzőkönyvből kiderült, hogy a fiú mit és mennyit ihatott. Ahhoz azonban, hogy tudjuk, pontosan mi történt, a boncolás eredményeit meg kell vizsgálnunk" - mondta Mihályné Bornemissza Eleonóra megyei sajtóreferens.

 eduline

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon Campus life Rodler Lili

Akár 200 ezer forint is elmehet egy négynapos fesztiválon

Átlagosan 70-80 ezer forintot költenek a diákok egy nyári fesztiválon, de szállással együtt a költségek akár a 200 ezer forintot is elérhetik. Nem reprezentatív felmérésünkben több mint harmincan meséltek arról, hova készül idén bulizni, mennyit szán rá, mi alapján választja ki a kedvenc nyári fesztiválját.