Ilyenek lesznek a ponthatárok a legnépszerűbb felsőoktatási szakképzéseken Felnőttképzés
Eduline

Ilyenek lesznek a ponthatárok a legnépszerűbb felsőoktatási szakképzéseken

Több ezren jelölték meg a jelentkezési lapon a legnépszerűbb felsőoktatási szakképzéseket. Milyen ponthatárra számíthattok a kommunikáció- és médiatudomány, szociális és ifjúsági munka, csecsemő- és kisgyermeknevelő, emberi erőforrások és jogi szakképzésen?

Kommunikáció és média

A kommunikátor szakirányon az Eszterházy Károly Főiskolán volt a legmagasabb a ponthatár, 260 pont kellett, a Kaposvári Egyetemen 250, a Károli Gáspár Református Egyetemen pedig 242 pont kellett a bejutáshoz. A legalacsonyabb ponthatárt a Nyíregyházi Főiskolán húzták, oda 210 ponttal lehetett bekerülni.

A Károli Gáspár Református Egyetem moderátor szakirányán elegendő volt a 210 pont, de a Budapesti Gazdasági Főiskolán (BGF) és a Nyugat-magyarországi Egyetemen (NYME) is csak 214 pont kellett. Ezzel szemben a Debreceni Egyetemen 264 pontot vártak el. Felvételi ponthatárok: kik kerülhetnek be kommunikáció, politológia, szociológia szakra?

Cikksorozatunk első része
Hány ponttal lehetett bekerülni 2013-ban az öt legnépszerűbb felsőoktatási szakképzésre? Milyenek voltak a ponthatárok turizmus-vendéglátás, kereskedelem és marketing, gazdálkodási és menedzsment, pénzügy és számvitel, valamint nemzetközi gazdálkodás szakképzésen? Itt olvashatjátok részletes összefoglalónkat.

Szociális és ifjúsági munka

Az ifjúságsegítő szakirányon 210 volt a legalacsonyabb ponthatár, a Debreceni Egyetemre és a Kaposvári Egyetemre lehetett ennyivel bekerülni, míg a Pécsi Tudományegyetemre (PTE) 214 pont kellett, a Károli Gáspár Református Egyetem nagykőrösi karára pedig 280.

A szociális munkára a legtöbb helyen nehezebb volt bekerülni, bár a Miskolci Egyetemen 208 pont is elég volt. A Debreceni Egyetemre 250, a Nyíregyházi Főiskolára 258, a Károlira pedig 290 pontot kellett vinni.

Csecsemő- és kisgyermeknevelő

A hetedik legnépszerűbb felsőoktatási szakképzésre tavaly már 200 ponttal be lehetett kerülni, ez volt az akkori minimumponthatár. Az Eszterházy Károly Főiskolára kereken 200, a Debreceni Egyetemre 202, a Nyugat-magyarországi Egyetemre és a Kaposvári Egyetemre 206 pont kellett. A Károli nagykőrösi karán is 202 volt a ponthatár, a budapesti karra viszont már 226 pontot kellett vinni - ez volt a legmagasabb ezen a szakképzésen.

Az idei felvételin már 220 a felsőoktatási szakképzések minimumponthatára, úgyhogy ilyen alacsony ponthatárok biztosan nem lesznek. Felvételi pontszámítás: ilyenek a szabályok a felsőoktatási szakképzéseken.

Emberi erőforrások

Humánpolitikai szakirányra már 212 ponttal be lehetett kerülni, ennyi volt a ponthatár a BGF-en és az Eszterházy Károly Főiskolán is. Pécsett már valamivel több, 230 pont kellett, a Pannon Egyetemen 302 volt a ponthatár.

A személyügyi szakirányon 216 volt a legalacsonyabb ponthatár, az Eszterházy Károly Főiskolára lehetett ennyivel bekerülni, míg a BGF-re és a Pannon Egyetemre is 224 pont kellett, a Pécsi Tudományegyetemre pedig 228. A legnehezebben a Károlira lehetett bekerülni, oda 282 pont kellett. Túl sok diákon ez sem fog segíteni: ilyen lesz a ponthatár a 16 népszerű szakon.

Jogi

Tavaly már 206 ponttal be lehetett kerülni a Miskolci Egyetem jogi szakképzésére, de a Károli Gárspár Református Egyetemen is csak 210 volt a ponthatár, a Szegedi Tudományegyetemen 216, a Pécsi Tudományegyetemen pedig 218. Ezen kívül Debrecenben indítottak még ilyen képzést, ott viszont már jóval magasabb, 252 volt a ponthatár.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!