Két százalékkal emelkedett az első helyes jelentkezések száma a Debreceni Egyetemen (DE), 8804 felvételiző jelölte meg az intézmény valamelyik szakját a jelentkezési lap első helyén – ezzel a DE az ország második legnépszerűbb felsőoktatási intézmény.
Jelentősen növekedett a felvételizők aránya a Gazdaságtudományi, az Informatikai, valamint a Műszaki Karon, ahol a növekedés meghaladta a 10 százalékot. Ennek megfelelően alakultak a legnépszerűbb képzési területek is. A hagyományosan közkedvelt orvos- és egészségtudományi mellett a gazdaságtudományi, a műszaki képzéseket, a pedagógusképzés szakjait jelölték meg a legnagyobb számban – olvasható a Debreceni Egyetem közleményében.
A legtöbben idén az általános orvos, a gyógypedagógia, az ápolás betegellátás, a gazdálkodási és menedzsment, a programtervező informatikus és a pszichológia szakra jelentkeztek, de sokan jelölték meg az óvodapedagógus, a gépészmérnök, a gazdaságinformatikus, a mezőgazdasági mérnök, illetve a pénzügy és számvitel képzést is.
Egy év alatt több mint 10 százalékkal emelkedett a jelentkezők száma az osztatlan tanárképzésre is, amely idén az olasz szakkal bővült.
Megvannak az idei felvételi jelentkezési adatai: több mint 107 ezren tanulnának tovább
Az idén több mint 107 ezer diák jelentkezett felsőoktatási intézményekbe, ez a szám nagyából megfelel a korábbi évek adatainak - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára hétfőn Budapesten, sajtótájékoztatón. Horváth Zita közölte, a jelentkezők közül a legtöbben, mintegy 73 ezren alapképzésre adtak be kérelmet, mesterképzésre több mint 18 ezren jelentkeztek, osztatlan képzésre mintegy 11 600-an, felsőoktatási szakképzésre pedig 4800-an felvételiztek.
Itt a lista: ezek a legnépszerűbb alapszakok és egyetemek a 2018-as felvételin
Nyilvánosságra hozták a 2018-as felvételi jelentkezési adatait, kiderült, melyek a legnépszerűbb alapszakok és egyetemek. A legnépszerűbb alapszakok listája Horváth Zita felsőoktatási helyettes államtitkár kiemelte: a legnépszerűbb képzési területek alapképzésben és osztatlan képzésben az elsőhelyes jelentkezések alapján a gazdaságtudományok, a műszaki képzések, a pedagógusképzés, az informatikai, valamint az orvos- és egészségtudományi képzések.