Itt a lista: ezekre az egyetemekre lesz a legnehezebb bekerülni idén Érettségi-felvételi
Eduline

Itt a lista: ezekre az egyetemekre lesz a legnehezebb bekerülni idén

Lassan közeledik az érettségi szezon vége - persze a középszinten szóbelizők még pár napig izgulhatnak -, így valószínűleg már mindenki elkezdte számolgatni a felvételi pontjait. Ma megmutatjuk, melyik egyetemre jelentkeztek a legtöbben a 2017-es felvételin, hol lesz a legnagyobb a harc a hallgatói helyekért.

Ponthatárváró rendezvény néhány éve. Idén is sokan várják a július 26-át

A 2017-es felvételin is az Eötvös Loránd Tudományegyetem a legnépszerűbb intézmény, összesen 21499-en jelölték meg, a jelentkezők fele első helyre sorolta az intézmény valamelyik képzését.

A második helyre a Debreceni Egyetem került, ahova 15223-an jelentkeztek, első helyen 8615-en.

A Szegedi Tudományegyetemre közel 14 ezren szeretnének bekerülni, az intézményt a Pécsi Tudományegyetem, a Budapesti Gazdasági Egyetem, illetve a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem követi.

A top 10-es listára felkerült a Budapesti Corvinus Egyetem (9154 jelentkező), a Szent István Egyetem (8415 jelentkező), a Károli Gáspár Református Egyetem (8327 jelentkező) és az Óbudai Egyetem is (7914 jelentkező).

A 2017-es felvételiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

Felvételizők, figyelem! Ilyenek lesznek a központi ponthatárok 2017-ben

Nyilvánosságra hozták a 2017-es felvételi minimumponthatárait - a következő listában csak azokat az alap- és osztatlan szakokat találjátok meg, amelyeken a 280-as általános minimumponthatártól eltérő alsó limitet határoztak meg.

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.