Felvételi 2013: meddig lehet változtatni a szakok sorrendjén? Érettségi-felvételi
Eduline

Felvételi 2013: meddig lehet változtatni a szakok sorrendjén?

Hány alkalommal lehet változtatni a felsőoktatási jelentkezési lapon megjelölt szakok sorrendjén? Mikor kapjátok meg az adatokat tartalmazó regisztrációs csomagot? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.

felvételi 2013

Meddig lehet módosítani a szakok sorrendjén? Mai cikkünkből kiderül

Öt szakot jelöltem meg a jelentkezési lapon, de rájöttem, hogy az első két helyen lévő képzésre esélyem sincs bejutni. Szeretnék változtatni a sorrenden - meddig van rá lehetőségem?

Május közepétől módosíthatsz a személyes adatokon és a szakok sorrendjén - utóbbin egy alkalommal lehet, legkésőbb július 10-ig. Persze nem biztos, hogy feltétlenül változtatnod kell a sorrenden: ha az első két képzésre nem kerülsz be, automatikusan a harmadik (ha arra sem, akkor a negyedik, és így tovább) szakra vesznek majd fel. A 2013-as felvételiről szóló legfrissebb cikkeinket itt olvashatjátok el.

,,Itthon kell maradnia valakinek, hogy olyan országot teremtsen, hogy akik elmennek, egyszer hazajöhessenek" - villáminterjú Pankotai Lilivel Felsőoktatás Székács Linda

,,Itthon kell maradnia valakinek, hogy olyan országot teremtsen, hogy akik elmennek, egyszer hazajöhessenek" - villáminterjú Pankotai Lilivel

Szeptember elején végigsöpört a médián, hogy a tanártüntetésekről és kormánykritikus megszólalásairól ismert 20 éves aktivista, Pankotai Lili a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatója lett, amihez a miniszterelnök politikai igazgatójának, Orbán Balázsnak is akadt egy-két hozzáfűznivalója. Az egyetemválasztásról, a miértekről és a jövőbeli céljairól Lilivel beszélgettünk.