A győri Audi-gyárról és a világ éves GDP-jéről is van feladat az idei földrajzérettségin Érettségi-felvételi
Eduline

A győri Audi-gyárról és a világ éves GDP-jéről is van feladat az idei földrajzérettségin

A világ éves GDP-jének növekedési üteméről, az urbanizációról, Japán importtermékeiről, a Föld népességszámának változásáról, sőt a győri Audi-gyárról is kaptak feladatot a diákok a középszintű földrajzérettségin.

A magyarországi Audi-gyárról a vizsgázóknak egy féloldalas szöveget kell elolvasniuk, majd az alapján válaszolniuk különböző kérdésekre a gazdasági mutatókról, a város kiválasztásának szempontjairól.

A feladatsorban más gazdaságföldrajzi témák is szerepelnek, a diákoknak például foglalkozniuk kell Japán importjával, exportjával, a világ éves GDP-jével és Franciaország, valamint az Egyesült Királyság gazdaságával is.

Kaptak kérdést a Föld népességszámáról, de klasszikus természetföldrajzi feladatokat is meg kell oldaniuk, például földtörténeti eseményekről vagy időjárási frontokról.

Az Oktatási Hivatal adatai szerint középszinten 6456-an, emelt szinten 1144-en érettségiznek földrajzból. A középszintű írásbeli kétórás, a diákoknak az első 20 percben egy topográfiai feladatsort kell megoldaniuk, idén többek között Ausztrália, skandináv országok és Magyarország délnyugati részének városait, hegységeit kell felismerniük.

A második feladatsor megoldására 100 percet kapnak, a kérdések 45 százaléka földrajzi-környezeti, 15 százaléka topográfiai, 40 százaléka gyakorlati jellegű.

„Itt nincs gazdagság, de mi boldogok vagyunk” Közoktatás Székács Linda

„Itt nincs gazdagság, de mi boldogok vagyunk”

Dél-Amerikába Magyarországról körülbelül 12-15 óra utazással lehet eljutni. Van, aki egy ilyen útra sosem vállalkozik, míg mások már tizenévesen nekivágnak a világnak. Ágó jelenleg Paraguayban, Anna tíz évvel ezelőtt Brazíliában töltött egy teljes tanévet cserediákként. Az élményeikről az Eduline-nak meséltek.