Így pontozzák holnap a matekérettségit, mutatjuk a legfontosabb szabályokat Érettségi-felvételi
Bezzeg Hanna

Így pontozzák holnap a matekérettségit, mutatjuk a legfontosabb szabályokat

A középszintű matekérettségin két feladatlapot kell kitöltenetek, összesen 180 perc alatt. Mutatjuk, hány pontot szerezhettek.

Az első feladatlap 10-12 feladatot tartalmaz, itt főleg alapfogalmak, definíciók, egyszerű összefüggések kerülhetnek elő. Erre 45 percet kaptok, és maximum 30 pontot lehet szerezni. Ha letelt a 45 perc, a feladatlapokat begyűjtik, és jön a következő kérdéssor.

Friss: Halmazok és gráfok voltak az első részben, ami a szaktanár szerint nem olyan egyszerű, és használt autók és osztálylétszám a második részben.

A második feladatlapot 135 perc alatt kell megoldanotok, és összesen 70 pontot lehet gyűjteni – ez további két részre oszlik, de a feladatok megoldásának sorrendjéről itt már ti dönthettek. A II/A rész három, egyenként 9-14 pontos feladatot tartalmaz. Ezek már nem olyan felépítésűek, mint az első 12 kérdés: a feladatok több részkérdésből állnak.

A II/B rész három, egyenként 17 pontos feladatot tartalmaz, amelyből kettőt választhattok, csak ezeket értékelik. Fontos: mindig jelölnötök kell, hogy melyik feladatot nem választottátok.

Hogy pontozzák az emelt szintű vizsgát?

Az emelt matekérettségin 240 percetek van megoldani a feladatsorokat. A középszinttel ellentétben itt mindenki maga oszthatja be az idejét, és a feladatokat is tetszőleges sorrendben lehet megoldani. Az első részben négy feladattal legfeljebb 51, a második részben pedig legfeljebb 64 pontot lehet összegyűjteni (feladatonként 16-ot), ami azt jelenti, hogy összesen maximum 115 pontot szerezhettek.

A mai vizsga legfontosabb részleteit a folyamatosan frissülő tudósításunkban olvashatjátok:

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkatitt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2022-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.