Minden, amit tudnotok kell a matekérettségiről - az összes infó egy helyen Érettségi-felvételi
Bezzeg Hanna

Minden, amit tudnotok kell a matekérettségiről - az összes infó egy helyen

Milyen témakörökre kell felkészülni? Hány pontot lehet szerezni egyes feladatrészekben? Milyen segédeszközöket lehet használni? Minden kérdésre válaszolunk.

Mennyi idő lesz a vizsgára és hány pontot szerezhettek?

A középszintű, írásbeli matekérettségin 180 perc alatt összesen 100 pontot lehet szerezni. Az első feladatlapban maximum 30 pont, a második feladatrészben pedig összesen 70 pont érhető el. Emelt szinten pedig 240 percetek lesz arra, hogy 51+64 pontot, azaz összesen 115 pontot szerezzetek. A pontozásról bővebben itt olvashattok.

Friss: Halmazok és gráfok voltak az első részben, ami a szaktanár szerint nem olyan egyszerű, és használt autók és osztálylétszám a második részben.

Milyen témakörök és feladattípusok lesznek?

Az Oktatási Hivatal oldalán található vizsgaleírásból az is kiderül, hogy milyen témakörökre kell felkészülniük az érettségiző diákoknak. A feladatok között logikai, kombinatorika, algebra, valamint statisztikai számításokkal is találkozhatnak a vizsgázók. Az összes témakört itt találjátok.

A közép- és az emelt szintű matekérettségin két-két feladatsort kell kitöltenetek. Arról, hogy milyen feladattípusokra kell számítanotok a vizsga első, illetve második részében, itt olvashattok részletesebben.

Milyen segédeszközöket ne hagyjatok otthon?

A legális puskákról sem szabad megfeledkezni. Mutatjuk, hogy milyen segédeszközöket lehet használni a matekérettségin.

Mikor kell szóbelizni?

Matematikából, - ahogyan a többi érettségi tárgyból is, - 25 százaléktól van meg a kettes. Viszont akkor sem kell aggódnotok, ha nem sikerült megugranotok a minimum ponthatárt, ugyanis, ha 12 százalékot elértetek, akkor még elmehettek szóbelizni, ahol felhúzhatjátok a jegyeteket. A matek szóbeliről itt olvashattok részletesebben.

Néhány hasznos tipp és tanács

Összeszedtük, mik a leggyakoribb hibák a matekérettségin. Ezeket itt találjátok. Azt pedig, hogy milyen jótanácsokat érdemes megfogadnotok a holnapi érettségi előtt, itt nézhetitek meg.

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkatitt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2022-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

 

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.