Kell vinni a szótárt az angolérettségire? Vagy lesz a teremben? Érettségi-felvételi
Eduline

Kell vinni a szótárt az angolérettségire? Vagy lesz a teremben?

Összeszedtük, milyen szabályok vonatkoznak a szótárhasználatra.

Az angolérettségin használhattok szótárt, de csakis a negyedik résznél, azaz az íráskészséghez tartozó feladatoknál.  

A vizsgának ebben a szakaszában két feladatot kell megoldanotok. Először egy „interakciós” szöveget kell alkotnotok valamilyen – szöveges vagy képi – segédanyagra reagálva, három irányító szempont alapján 80-100 szó terjedelemben. A második feladat már egy hosszabb, inkább leíró vagy véleménykifejtő szöveg létrehozása, ahol négy irányító szempontot kaptok. Itt 100-120 szót kell írnotok.  

Akár közép-, akár emelt szinten vizsgáztok, ezeknél használhattok nyomtatott szótárat, ami egy- és kétnyelvű is lehet. Fontos tudnotok viszont, hogy a helyszínen nem biztosítanak nektek belőle egyáltalán, szóval csak azt tudjátok használni, amit saját magatoknak vittetek.  

Érettségizzetek velünk!

Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.

És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.

Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.

Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2021-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.