Összesen negyven szakot jelölt meg jelentkezési lapján a 2011-es felvételi eljárás egyik rekordere. Van, aki 72 évesen döntött a továbbtanulás mellett, a legfiatalabb jelentkező viszont még csak 16 éves, és olyan diák is akadt idén, aki nem töltött hosszú órákat a továbbtanulási lehetőségek megfontolásával – kilenc perc alatt töltötte ki és küldte el adatlapját.
Ha sikerül elég pontot összegyűjtenie, szeptemberben – hetvenkét évesen – elkezdheti a Szegedi Tudományegyetem fizika szakát a 2011-es eljárás legidősebb jelentkezője. A 2010-es csúcstartó egy 76 éves felvételiző volt, aki gyógypedagógia szakon szeretett volna továbbtanulni, a második legidősebb jelentkező 71 évesen felvételizett jogász szakra. Őt két 70 éves nyugdíjas követte, akik a fizika, illetve a villamosmérnöki szakot célozták meg. Melyik az öt legnépszerűbb szak és egyetem 2011-ben? Összefoglalónkat itt olvashatod el.
Negyven megjelölt szak – sokba kerülhetett
Összesen negyven szakot jelölt meg az idei csúcstartó: számításaink szerint ezért 37 és 74 ezer forint közötti eljárási díjat fizetett. Az összeg attól függ, kapott-e engedményt az eljárási díjból hátrányos helyzet miatt, illetve megjelölte-e ugyanannak a szaknak a költségtérítéses és az államilag finanszírozott változatát, ezek ugyanis hivatalosan egy jelentkezésnek számítanak, vagyis négyezer helyett kétezer forintot kell értük fizetni. A tavalyi rekorder ötven képzésre jelentkezett, a rekorderek listáján ketten következtek negyven-negyven szakkal, a negyedik „helyezett” pedig harminchét helyen próbált szerencsét - a jelentkezők egyébként idén átlagosan 3-4 szakra jelentkeztek. Melyik szakon lesz a legnagyobb harc az államilag finanszírozott helyekért idén? Összefoglalónkat itt olvashatod el.
A leggyorsabbak és a vakmerők
A leggyorsabb jelentkező február 15-én 23 óta 37 perckor jelentkezett be a Felvi.hu-n, kilenc perc alatt adta meg személyes adatait és tanulmányi eredményeit, jelölte meg az egyetemek és főiskolák képzéseit, és véglegesítette a jelentkezését. Az idei legutolsó jelentkező a hitelesítő adatlapot 23 óra 59 perc 59 másodperckor töltötte le, ő egy másodperccel később már lecsúszott volna az idei felvételiről.
Norvég, perui és kanadai jelentkező is van |
eduline