Egyetemek és főiskolák rangsora: ezek az ország legjobb informatikai karai Érettségi-felvételi
Eduline

Egyetemek és főiskolák rangsora: ezek az ország legjobb informatikai karai

Több mint 2700 diák jelentkezett 2010-ben mérnök informatikus szakra, amely évről évre bekerül a tíz legnépszerűbb alapképzés közé. Az informatikai terület iránt érdeklődők tíz egyetemi és főiskolai kar közül választhatnak, az összesített kari rangsor élén a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara áll.

Az egyetemek és főiskolák rangsorát már az eduline-on is megtalálhatod: böngéssz képzési terület szerint, nézd meg, hol tanítanak a legmagasabb tudományi fokozattal rendelkező oktatók, hol tanul a legtöbb PhD-hallgató, és hova vették fel a legmagasabb összpontszámmal rendelkező diákokat. A Felvi-rangsorokat itt találod.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kara és a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara – a hallgatói és oktatói kiválóság alapján ezek az ország legjobb informatikai képzéseit indító felsőoktatási intézményei. 2010 nagy nyertese a BME, amely két hellyel lépett előre a listán, de az ELTE és a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara is nagyot javított.

Az első helyre beadott jelentkezések száma alapján az informatikai képzési terület legnépszerűbb intézménye a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara, de több mint hatszázan jelentkeztek az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Karára is. A vidéki intézmények közül a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara vonzotta a legtöbb felvételizőt, a bejutás azonban az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Karán volt a legnehezebb, ide az elsőhelyes jelentkezők alig felét vették fel. Milyen fizetésre számíthatnak a BA- és BSc-diplomások? Összefoglalónkat itt olvashatod el.

A BME, az ELTE és a Szegedi Tudományegyetem az élen

Rangsor az oktatók és a hallgatók kiválósága alapján

Az elsőéves hallgatók felvételi pontjainak átlaga csak egy intézményben, a BME-VIK-en haladta meg a négyszázat, a második legtöbb pontot az ELTE Informatikai Karára felvett diákok szerezték. A felvételin legjobban teljesítő középiskolák diákjai legnagyobb létszámban a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karán, az ELTE-IK-n, illetve a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karán tanulnak, az OKTV-helyezettek számában a BME-VIK vezeti a rangsort. A nyelvvizsgával felvettek aránya szintén itt a legmagasabb, az elsőévesek csaknem kilencven százaléka szerzett a középiskola ideje alatt nyelvvizsgát.

Rang Intézmény Rang a hallgatók kiválósága alapján Rang az oktatók kiválósága alapján
1. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar (BME-VIK) 1. 3.
2. Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kar (ELTE-IK) 2. 3.
2. Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar (SZTE-TTIK) 4. 1.
4. Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kar (PE-MIK) 5. 3.
5. Debreceni Egyetem Informatikai Kar (DE-IK) 5. 6.
5. Dunaújvárosi Főiskola (DF) 9. 2.
5. Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kar (OE-NIK, volt BMF-NIK) 3. 8.
8. Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai Kar (PPKE-ITK) 7. 7.
9. Gábor Dénes Főiskola (GDF) 8. 8.
10. Kecskeméti Főiskola Gépipari és Automatizálási Főiskolai Kar (KF-GAMFK) 9. 10.

Az informatikai karok teljes rangsorát itt találod.

A PhD-képzés rangsorában a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara áll az élen, ezt a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kara követi. Az egy OTDK-helyezésre jutó nappali tagozatos hallgatók száma is az SZTE-TTIK-n a legmagasabb, de a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai Kar és a BME-VIK eredménye is kiemelkedő.

Az oktatói kiválóság alapján idén is a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara tarolt, második helyre a Dunaújvárosi Főiskola került. Az SZTE-TTIK mind a PhD, mind a kandidátusi fokozattak rendelkező oktatók száma alapján is a rangsor élén áll, a legtöbb akadémiai doktor azonban a Pázmány informatikai karán tanít.

eduline

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.