Napi tudomány: több szempontból is különleges fekete lyukakat fedeztek fel a Föld körül
A Földhöz közel, a körülöttük keringő csillagoktól viszont távol vannak.
A Földhöz közel, a körülöttük keringő csillagoktól viszont távol vannak.
Az utóbbi hónapokban több egyetem is bejelentette, hogy űrkutatáshoz kapcsolódó képzést vagy programot indít. A kormány most természettudományos végzettségűek jelentkezését várja.
Újabb úton a Crew Dragon, azonban az űrhajósok mellett most egy különös utas is befért a kabinba.
A NASA és a Nemzetközi Űrállomás tudósai is segíteni szeretnének a világjárvány ideje alatt, hogy könnyebb legyen a tanulás a karantén idején. A világűrrel kapcsolatos, otthon megvalósítható ötleteket osztottak meg az interneten.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen(BME) tervezik az első magyar műholdat, a Masat-1-et, melynek neve a "magyar" és a "satellite" szavak összevonásából keletkezett. A fejlesztői csapat mérnökhallgatókból és doktoranduszokból áll, akik az Elektronikus Eszközök Tanszékével és a Szélessávú Hírközlés és Villamosságtan Tanszékkel dolgoznak együttműködésben, a fejlesztésben a BME Űrkutató Csoport nyújt szakmai segítséget.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.