2020 óta nem volt ilyen magas az önköltséges képzésekre felvett egyetemi hallgatók száma
A diplomájuk megszerzése bizonyos szakokon így akár több millió forint is lehet.
A diplomájuk megszerzése bizonyos szakokon így akár több millió forint is lehet.
Pizzát, ruhát, vonatjegyet régóta így veszünk, most már a tandíjat/UV-díjat/kolidíjat is befizethetjük kártyával.
Magyarországon alaposan a zsebébe kell nyúlnia annak a családnak, ahol egy felvételiző nem kerül be államilag finanszírozott képzésre.
Az Oktatási Hivatal (OH) figyelmeztet, hogy azok, akik a pótfelvételiben jelentkeztek egyetemre, sok helyen számolhatnak a változással.
Úgy kalkuláltatok, hogy nem lesz elég pontotok az álom szakotok állami ösztöndíjas képzésére? Ha megjelöltétek az önköltséges formát is, akkor van egy jó hírünk: akár 100 ponttal is alacsonyabb lehet a ponthatár. Mutatjuk a tíz legnépszerűbb szak tavalyi számait.
Nem mindenki állami ösztöndíjas képzésben kezdi majd el az egyetemet 2021-ben sem, így azokra is gondoltunk, akik tandíjat fizetnek majd az egyetemen. Milyen ösztöndíjakra pályázhattok – mutatjuk.
Beiratkoztatok az egyetemre, de néhány hét után úgy döntöttetek, mégsem szeretnétek ott tanulni? Vajon önköltséges hallgatóként ilyenkor is ki kell fizetnetek a teljes félévet, vagy az egyetemen töltött idő függvényében arányosan számolják el a tandíjat? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Valószínűleg nem fogtok bekerülni állami ösztöndíjas helyre? De mégis mennyit kell félretennetek félévenként, ha önköltséges formában tanultok tovább a legnépszerűbb szakokon? Mutatjuk.
Mennyibe kerülnek a legdrágább alap- vagy osztatlan képzések az egyetemeken? Mutatjuk, mennyire mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk azoknak, akik nem szereznek állami ösztöndíjas helyet a következő szakokon.
Hamarosan véget ér a 2020-as tavaszi félév az egyetemeken, elkezdődnek a vizsgák és mindenki megtudja, milyen eredménnyel zárja majd a távoktatást. De mi lesz az idei átsorolásokkal, erre is hatással van a vírushelyzet? Összeszedtünk mindet, amit a félév végén tudnotok kell.
A 2020-as felvételin is amellett, hogy sok diák kerül majd be államilag támogatott képzésre, nagy számban lesznek azok a hallgatók is, akik önköltséges képzésen tanulnak majd jövő szeptembertől. Mennyibe kerülnek a tandíjak a legnépszerűbb egyetemek képzésein?
Mind a tandíjak, mind a diákoknak folyósított ösztöndíjak terén jelentősek az eltérések a felsőoktatásban az Európai Unió tagállamaiban - állapítja meg az Európai Bizottság által pénteken közzétett kimutatás. A 2012-es adatok szerint a magyar hallgatók 43 százaléka fizet önköltséget, szociális támogatást 15 százalékuk, tanulmányi ösztöndíjat pedig az államilag finanszírozott képzésben tanulók mindössze 22 százaléka kap.
Impozáns homlokzat erősen századfordulós karakterelemekkel esetleg monumentális és minimalista – kíváncsiak vagyunk arra, hogy szerintetek melyik nagyobb egyetemnek van Magyarországon a legszebb épülete.