Meglepő vallomásokkal folytatódott Ádám Zoltán pere
A tanúk szerint a Budapesti Corvinus Egyetemről kirúgott docens kommunikációs stílusával voltak problémák.
A tanúk szerint a Budapesti Corvinus Egyetemről kirúgott docens kommunikációs stílusával voltak problémák.
A tavaly októberben kirúgott docens a szakszerűtlen elbocsátása miatt sérelemdíjat követel.
Új szerepben folytatná a vizsgabotrány miatt híressé vált korábbi egyetemi docens, mert nem emlékszik rá, hogy valaha is találkozott volna a választókerülete képviselőjével.
Ádám Zoltán új szerepkörben próbálhatja ki magát.
A Budapesti Corvinus Egyetem éves elégedettség-mérése szerint 5-ből 4 válaszadó etikán alulinak tartja, ahogyan Ádám Zoltán kirúgása ügyében jártak el.
Ádám Zoltán a hazai rendszer politikai gazdaságtanát, a hatalom központosítását és a hatalom feletti korlátok leépítésének folyamatát elemzi tanulmányaiban.
Elindult a diákok 7IGEN-es alternatív oktatási népszavazása, közben pedig a Budapesti Corvinus Egyetem épp attól az oktatójától vált meg, aki korábban felhívta a figyelmet az etikátlanságra. Ezek voltak 2023 októberének legfontosabb történései.
Elfogadhatatlannak tartják, hogy kollégájukat egy olyan eljárás eredményeként bocsátották el, amely "nem felel meg a vizsgálattal szemben támasztható eljárási szabályoknak, normáknak."
Ádám Zoltán munkaviszonyát október 24-én szüntette meg a budapesti egyetem.
A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete szerint is jogellenes volt a docens elbocsátása.
A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) közleményéből kiderült, miért volt jogellenes Ádám Zoltán kirúgása.
November 16-án este 19 órára diákok egy csoportja Ádám Zoltán visszavételéért és az egyetemi autonómiáért tüntetést szervez.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.