Megszűnő főiskolákról beszélt Orbán a frakcióülésen
A felsőoktatás helyzete volt a téma szerdán este a Fidesz gyulai frakcióülésén, ahol az egyik, névtelenséget kérő...
A felsőoktatás helyzete volt a téma szerdán este a Fidesz gyulai frakcióülésén, ahol az egyik, névtelenséget kérő...
A felsőoktatás finanszírozásában bekövetkezett változások – elsősorban az államilag támogatott férőhelyek drámai...
Úgy tűnik, a rektorok többsége beletörődött a kormány felsőoktatási integrációs terveibe. Van, ahol már a "beolvadási szándéknyilatkozatot" is aláírták, máshol továbbra sem hajlandóak feladni az önállóságot. Június 30-ig kellett leadni az intézményfejlesztési terveket az erőforrás-minisztériumnak, a végső döntés a kormányé. A rektorok szeptemberre várják az első visszajelzéseket.
A külföldi hallgatók megoldást jelenthetnek a magyar felsőoktatás egyes problémáira. Kérdés, hogy mivel tudják a hazai intézmények Magyarországra csábítani a hallgatókat, illetve kik járnak jól a külföldi fiatalok megjelenésével.
A vidéki főiskolák vállalhatatlan regionális szerepére egy harmadik intézményi forma jelentheti a megoldást a Dunaújvárosi Főiskola rektora szerint.
Több állami beavatkozást lát szükségesnek az oktatási tárca a keretszámok elosztásában, ezért a következő felvételi eljárásban a hallgatók választása helyett már a minisztérium döntené el, hogy hol tanulhatnak állami támogatással a hallgatók - olvasható a Népszabadságban. Amíg az állami helyek központi elosztásával a minisztérium célja, hogy megakadályozza a vidéki főiskolák kiürülését, addig az oktatáskutató szerint értelmetlen a piaccal szembemenni.
Rózsafa, emlékkönyv, egyedi, kézműves apróság – ilyen, és ehhez hasonló ajándékokkal készülnek az érettségi előtt álló, ballagó diákok az osztályfőnöknek. Vannak olyan iskolák, ahol minden pedagógus kap valami kis apróságot, de arra is akad példa, ahol nem szokás az ajándékozás.