Utolsó pillanatos programok a téli szünetre
Már csak pár nap és újra itt az iskola, de addig is érdemes kihasználni a maradék időt, és kimenni a szabadba.
Már csak pár nap és újra itt az iskola, de addig is érdemes kihasználni a maradék időt, és kimenni a szabadba.
December 21-től január 5-ig tartanak zárva az iskolák. Ez az időszak különösen nagy kihívást tud jelenteni a szülők számára, hiszen nemcsak a gyerekek felügyeletéről, de a szabadidő hasznos eltöltéséről is gondoskodniuk kell.
A magyar egyetemek vizsgaidőszakai általában a félév végét követően, december közepétől január végéig tartanak.
Akik abban reménykedtek, hogy a téli szünetben havas erdőkbe mennek majd kirándulni, vagy csak hógolyózni, azoknak valószínűleg el kell utazniuk a Kékestetőig.
Az átlagos hétköznapoknál egy kicsit kevésbé mozgalmas, de annál izgalmasabb időszak következik az egyetemisták számára, hiszen hamarosan kezdődik a vizsgaidőszak. A vizsgák között azonban számos egyetemen tartanak téli szünetet, hiszen se a hallgatók, se a vizsgáztató tanárok nem szeretnének karácsony napján is az egyetem padjaiban ülni és vizsgáztatni. Összeszedtük, mettől meddig tart a pihenőidőszak a nagyobb budapesti egyetemeken.
Online oktatás, iskolán kívüli programok, rövidebb tanítási nap vagy igazgatói szünet - csak néhány példa, hogyan oldják meg az iskolák a decemberi szombati munkanapokat.
Pár nap és kezdődik az év utolsó hónapja. Bár a diákok nagy része már nagyon várja a téli szünetet és az ünnepi időszakot, azoknak, akik most jelentkeznek középiskolába vagy részt vesznek a keresztféléves felvételin, még észben kell tartani pár fontos decemberi dátumot.
Kevesebb mint egy hónap és elkezdődik az őszi félév vizsgaidőszaka. Az egyetemek gyakran két részletben – decemberben és januárban -, külön hirdetik meg a időpontokat, de olyan intézményt is találtunk, ahol még téli szünet is lesz.
Az utolsó óvodai évben az iskolára való készülés helyett a közösségépítésre mehet el az energia nagycsoportban, ha elfogadják a kormány új rendelettervezetét, amelynek értelmében szeptembertől külön, homogén csoportokba kell tenni azokat a gyerekeket, akik a következő tanévben kezdik az első osztályt.