Borona, cucaj, garádics: mit jelentenek a régi magyar szavaink?
Olyan szavakat válogattunk össze, amelyeket ma már ritkán, vagy egyáltalán nem használunk. Vajon hány helyes választ tudsz adni?
Olyan szavakat válogattunk össze, amelyeket ma már ritkán, vagy egyáltalán nem használunk. Vajon hány helyes választ tudsz adni?
Hány szó jelentését tudjátok?
Ha azt hiszitek, hogy elég sok tájszót, vagy régi kifejezést ismertek, akkor ezt a kvízt nektek ajánljuk.
Ebben a tesztben megint olyan magyar tájszavakat hoztunk nektek, amivel meggyűlhet a bajotok. Tudjátok, mit jelentenek?
Tényleg nem kell hozzá sok idő, csak pár jó megérzés.
Akár hiszitek, akár nem, tényleg magyarul vannak, de az igaz, hogy a jelentésüket sokszor csak megtippelni lehet. Meg tudjátok oldani ezt a tesztet?
Mit jelent az elpasmint vagy mit csinál az, aki kurisztol? Jó helyen tapogatóztok, ha a tájszavak között keresitek a megoldást.
Egy fazék, valamilyen emlős állat vagy vonat jut eszetekbe, ha azt mondjuk: trinó?
Tudjátok, mit neveztek régen spagétnek? Mi az a bajkó vagy a trínó? Felcsaptuk a különböző tájszótárakat, és olyan szavakat kerestünk, amelyeket ma már nem használunk.
Mit jelent a leppentő vagy éppen a bürü? Most tesztelhetitek, mennyi tájszó vagy régies kifejezés jelentését sikerül kitalálnotok.
Az utolsó óvodai évben az iskolára való készülés helyett a közösségépítésre mehet el az energia nagycsoportban, ha elfogadják a kormány új rendelettervezetét, amelynek értelmében szeptembertől külön, homogén csoportokba kell tenni azokat a gyerekeket, akik a következő tanévben kezdik az első osztályt.