Ezért van az embereknek bölcsességfoguk
A Szertár új podcast adásában az evolúció olyan bizonyítékainak néztek utána, amik esetenként a mai napig megjelennek az élővilágban.
A Szertár új podcast adásában az evolúció olyan bizonyítékainak néztek utána, amik esetenként a mai napig megjelennek az élővilágban.
Négy elemmel bővült a periódusos rendszer, így a tankönyvekben szereplők elavultak lettek.
Mobilról olvassátok ezt a cikket? Akkor mindenképp szakítsatok időt arra is, hogy személyesen beszélgessetek valakivel, ugyanis komoly gondokat okozhat a túl sok neten töltött idő. Nem biztos, hogy jó, ha mindig kéznél a net.
Bármennyire is szeretnénk azt hinni, hogy mindent tudunk magunkról, a saját elménk mégis rengeteg titkot rejt. A pszichológusok számos teszttel és kísérlettel igyekeztek megfejteni az emberi gondolkodást. Mi most 5 olyan kísérletet mutatunk be, amik után biztos másképp nézel majd az emberiségre.
Elgondolkodtál már valaha azon, mi történne, ha a Földön nem lenne oxigén öt másodpercig?
Be akarják vezetni a mindennapi meditációt az amerikai iskolákban, így akár a matekdoga előtt is lemehetnek alfába.
Az emberi faj nem a csimpánzoktól származik, Kolumbusznak nem kellett bebizonyítania, hogy a Föld gömbölyű, és Newton sem úgy ismerte fel a gravitációt, hogy egy alma ráesett a fejére. Ez a nap videója.
A „hülyeség” pszichológiájáról végeztek kutatást az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen (ELTE).
Egy régóta létező gyógyszert kezdenek el az Egyesült Államokban tesztelni 20 kutyán. A pirula rovarok és egerek esetében már bizonyított, és emelte az állatok élettartamát, akik nem csak tovább éltek, de egészségesek is maradtak. Hamarosan embereken is tesztelhetik.
Tudod mi az a narantsszínű kéngyúlatsavas dárdats? Nem? Nos, egy kémiai fogalom a magyar nyelvújítók szerint.
Most először sikerült rögzítenie a NASA-nak, milyen az, amikor egy fekete lyuk beszippant egy csillagot.
Talán bele se gondoltatok, hogy a mindennapos cselekvéseitek is rontják a szellemi teljesítményeteket.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.