A világon elsőként neveltek holdtalajban magot termő növényt a MATE kutatói
A magokat jövőre az űrbe is fel szeretnék juttatni.
A magokat jövőre az űrbe is fel szeretnék juttatni.
Az eseményre hétvégén, szeptember 27-28 között kerül sor, de már most jó, ha megtervezitek, hogy miket szeretnétek megnézni.
A Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium diákja, Laskai Szilveszter a nagyon előkelő negyedik helyen végzett.
A 18 évig tartó kutatás eredményeként mostantól bárki megnézheti a legendás természettudós magángyűjteményében található összes könyvet, cikket és folyóiratot.
Az eROSITA űrteleszkóppal végzett több évnyi kutatásnak köszönhetően a kutatók elkészítették az égbolt eddigi legnagyobb térképét.
Az idei évben szeptember 29-én rendezik meg a Kutatók éjszakáját. Összegyűjtöttük azokat a programokat, amik szerintünk a legérdekesebbek lesznek.
Jelentős magyar siker született az Európai Unió által évente szervezett legrangosabb tehetségkutató verseny döntőjében.
Hirsch Edit vegyészmérnök, Zobor Annamária Ditta egyetemi docens, valamint Valkó Orsolya biológus kapták idén a L'Oréal-UNESCO A Nőkért és a Tudományért elnevezésű díjat.
Már a kísérlet sikerét is vitatták, de a bejelentés szerint Kvon Jungvan a társszerzők engedélye nélkül tette közzé az áttörésről szóló tanulmányt.
A Bécsi Orvostudományi Egyetem csütörtökön vehette át adományként Ludwig van Beethoven (1770-1827) koponyájának utolsóként fennmaradt darabjait.
Egy japán kutatás szerint a fogak elvesztése hatással lehet az agy memóriáért és tanulási képességért felelős részének zsugorodására.
Különleges vízi hüllő fosszíliákat fedeztek fel az amerikai Utah államban.
Impozáns homlokzat erősen századfordulós karakterelemekkel esetleg monumentális és minimalista – kíváncsiak vagyunk arra, hogy szerintetek melyik nagyobb egyetemnek van Magyarországon a legszebb épülete.