Halálra ítéltek egy nyugdíjas tanárt Szaúd-Arábiában öt internetes poszt miatt
Twitter-posztjai miatt ítélt halálra a szaúdi bíróság egy nyugdíjas tanárt.
Twitter-posztjai miatt ítélt halálra a szaúdi bíróság egy nyugdíjas tanárt.
Pankotai Lili volt iskolájának példája szélsőséges reakció lehet. Az általunk megkérdezett, diákmozgalmakban résztvevő diákok beszámolói alapján nagyon vegyes, hogy az egyes iskolák hogyan kezelik a közéletileg aktív tanulókat. Valahol nincs vele az iskolavezetésnek sem gondja, máshol viszont kirúgással fenyegetik meg az ülősztrájk szervezőjét. Az órákon elvileg tilos politizálni, de, hogy a folyosón ki miről beszélget, nem lehet megszabni. Előfordul, ahol támogatják az oktatási tiltakozásokat, máshol viszont arra sem néznek jó szemmel, aki a tanáriban erről beszélget.
Egyedlőre csak a jobbikos Dúró Dóra javaslatáról van szó. A jogaiban sértett diák áldemokráciát emleget.
Újra megszólalhat ma a diák, akit öncenzúrára kért a Diákparlament levezető elnöke.
Nem hajlandó elnézést kérni az a 18 éves diák, aki keményen kritizálta a Twitteren a kansasi kormányzót, Sam...
Felfüggesztették azt a 16 éves kaliforniai diákot, aki a Facebookon trágár szavakkal illette biológiatanárát – a pedagógus állítólag túl sok házi feladatot adott fel hétvégére.
Rózsafa, emlékkönyv, egyedi, kézműves apróság – ilyen, és ehhez hasonló ajándékokkal készülnek az érettségi előtt álló, ballagó diákok az osztályfőnöknek. Vannak olyan iskolák, ahol minden pedagógus kap valami kis apróságot, de arra is akad példa, ahol nem szokás az ajándékozás.