Középiskolai felvételi: mutatjuk, milyen ponthatárokkal hívják be szóbelizni a negyedikeseket
A legtöbb iskolában csak a magyar és matek központi írásbeli eredmények alapján számolják a pontokat.
A legtöbb iskolában csak a magyar és matek központi írásbeli eredmények alapján számolják a pontokat.
Mire is jó a kompetenciamérés, sorra zárnak be óvodákat az országban, jövő héten kezdődik a központi felvételi szóbeli vizsga része. Mutatjuk a hét legfontosabb híreit.
Fontos kérdésre válaszolunk.
86, 74 vagy éppenséggel 260,5 – ilyen pontszámokat kellett elérniük azoknak a hatodikosoknak, akik a hetediket már valamelyik hatosztályos gimnáziumban szeretnék kezdeni.
Március 3-a és 20-a között bármikor lehet a szóbeli.
Március első hetében indulnak a szóbeli felvételi vizsgák azokban a középiskolákban, ahol ez is része a pontszámításnak. Mutatjuk, milyen ponthatárokkal hívják be a felvételizőket egyes intézményekben.
Az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnáziumba jelentkező negyedikeseket 91 ponttól, a hatodikosokat pedig 75 ponttól hívják be szóbelizni.
110 pontból legalább 86-ot el kellett érniük az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnáziumba jelentkező hatodikos diákoknak, hogy behívják őket szóbelizni.
A hat évfolyamos képzést (is) indító gimnáziumok közül is egyre több hozza nyilvánosságra a szóbeli behívási ponthatárát.
Egyre több középiskola teszi közzé a szóbeli felvételi behívási ponthatárát. Ilyen limit persze nem minden gimnáziumban van - sok helyen egyáltalán nem tartanak szóbelit, máshol minden jelentkezőt meghallgatnak.
Több népszerű gimnázium már közzétette, hány ponttól hívják be a jelentkezőket szóbelizni. Mutatjuk a ponthatárokat.
„Lényegében amióta van ChatGPT, azóta minden egyes kompetenciamérésen használtuk” – mesélte a lapunknak egy Budapesti gimnázium 11-es diákja. Azt is hozzátette, hogy alig van olyan diák, aki ne így tenne.