A munkáshitellel támogatná a kormány a szakképzésben végzett fiatalok pályakezdését
Az általános iskola elvégzése után tízből hat diák a szakképzésben tanul tovább.
Az általános iskola elvégzése után tízből hat diák a szakképzésben tanul tovább.
Amennyiben elfogadják, szakképesítés nélkül is betölthetőek lesznek bizonyos munkakörök.
Az első húsz tanuló hétfőn kezdte meg a tanulmányait az intézményben.
Nyilvánosságra hozták a 2019/2020-as tanév hiányszakmáinak listáját - nézzük, milyen végzettségű szakemberekből van hiány a fővárosban.
Bár gyakran elfeledkezünk róluk, ez nem változtat a tényen, hogy sokan köszönhetünk nekik. Magyarország évek óta szakmunkaerő-hiányban szenved a külföldre utazó és ott más ágazatban elhelyezkedők miatt. A német kézműves kamara által készített videóban bepillanthattok egy olyan világba, ahol nincsenek mesteremberek.
Át kell alakítani az oktatást a technikus képzés erősítéséhez - mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke kedden az M1-en.
Két ezüst és négy bronzérmet szerzett a tizennégy szakmában versenyző magyar csapat a fiatal szakmunkások Európa-bajnokságán Göteborgban.
A magyar szakképzésnek is kellemetlen hír, hogy egyre többször merül fel egyes cégeknél a munkaerő-import. Most Mexikóból hoztak varrókat, mert Nógrádban már nem maradt egy sem.
Nem bíznak a hazai cégek a frissen végzett szakmunkásokban, pedig egyre több a hiányszakma az építőiparban.
Rengeteg a betöltetlen álláshely Magyarországon, mert a cégek egyre inkább a képzett munkaerőt keresik, sokan pedig a jobb fizetés reményében külföldre mennek. A Pénzcentrum összeszedte, melyek azok a szakmák, ahonnan a legtöbb szakember hiányzik.
A jó képességű fiatalok ne rossz diplomáért, hanem jó szakmáért küzdjenek az iskolapadokban - mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára hétfőn.
Jelentősen megnövekedett az érdeklődés a duális képzések iránt, szeptembertől 825-1150 hallgató kezdheti meg tanulmányait ilyen jellegű képzésben a felsőoktatásban - olvasható a Magyar Hírlap szerdai számában.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.