#szabad_felhasználású_diákhitel

Felsőoktatás Eduline

Mire lenne jó a "gólyahitel"?

A hallgatók október 15-én kaphatják meg először a szabad felhasználású diákhitelt, ami néhányuknak késői lehet. Emiatt tervben van az úgynevezett „gólyahitel” bevezetése, amelyet már a ponthatárok kihirdetését követően igényelni lehetne.

Felsőoktatás Szabó Fruzsina

Így szabná át a kormány a diákhitelt: itt vannak a részletek

Akár 600 ezer forint diákhitelt is igényelhetnének félévente az egyetemisták és főiskolások 2012-től, ennek jelentős részét azonban kizárólag a költségtérítés és az önköltség kifizetésére fordíthatnák - áll az eduline birtokába jutott, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) által készített tervezetben. Összegyűjtöttük a legfontosabb tervezett változásokat.

„Vagy most fogunk össze, vagy szépen végignézzük, ahogy az egész rendszer leomlik” – óriási a sztrájkhajlandóság a pedagógusok között Közoktatás Palotás Zsuzsanna

„Vagy most fogunk össze, vagy szépen végignézzük, ahogy az egész rendszer leomlik” – óriási a sztrájkhajlandóság a pedagógusok között

A 2026-os béremelési tervezet hiányosságai és a rendszerben meglévő igazságtalanságok miatt mára már több mint 2400 oktatási dolgozó jelezte részvételi szándékát egy kétórás figyelmeztető sztrájkban a PDSZ felmérése alapján. A sztrájk nem csupán a bérekért folyna: a pedagógusok, segítő és technikai dolgozók szerint a rendszer működőképessége forog kockán.