A három leggyakoribb buktató a töriérettségin
Az érettségi előtti napokban arra is kell időt hagyni, hogy a megtanult dolgok leülepedjenek. Cikksorozatunk utolsó részében azokat a hibákat szedtük össze, amiket könnyedén kiküszöbölhettek.
Az érettségi előtti napokban arra is kell időt hagyni, hogy a megtanult dolgok leülepedjenek. Cikksorozatunk utolsó részében azokat a hibákat szedtük össze, amiket könnyedén kiküszöbölhettek.
Egy hét múlva, a magyar- és a matekvizsga után a töri lesz soron. Hogyan kell belekezdeni a feladatokba, mire kell a legtöbb időt fordítani, és milyen elemei vannak egy jó esszének? Cikksorozatunk ötödik része.
A középszintű töriérettségin megszerezhető száz pont felét a szöveges kifejtendő feladatokért, azaz a rövid és a hosszú esszéért kapjátok. Mutatjuk, mire kell figyelnetek, ha május 5-én a lehető legtöbb pontot szeretnétek összegyűjteni, akár közép-, akár emelt szinten vizsgáztok. Cikksorozatunk negyedik részében az esszékkel foglalkozunk.
Vannak témák vagy témakörök, amik mindig felbukkannak az történelemérettségin? Mit és mikor érdemes átnézni az írásbeli előtt? Újabb tippek és trükkök, amivel hatékonyan készülhettek fel az idei történelemérettségire. Cikksorozatunk harmadik részében a slágertémákkal foglalkozunk.
A történelmi atlasz is a legjobb legális puskák közé tartozik, tényleg mindent megtaláltok benne, ami csak kell: évszámokat, ábrákat és uralkodói adatokat. De mikor és hogyan érdemes használni? Cikksorozatunk második részében az atlaszhasználattal foglalkozunk.
Nem lesz egyszerű dolguk az idén érettségizőknek: fél év otthoni tanulás után kell jól teljesíteniük az írásbeli vizsgákon. A következő két hétben az Eduline-on szaktanárok segítségével járunk utána, hogyan lehet felpörgetni a felkészülést a vizsgák előtti napokban, milyen buktatói vannak a különböző feladattípusoknak, mire érdemes odafigyelni. Cikksorozatunk első részében a töriérettségivel és az otthoni felkészülési alternatívákkal foglalkozunk.
Impozáns homlokzat erősen századfordulós karakterelemekkel esetleg monumentális és minimalista – kíváncsiak vagyunk arra, hogy szerintetek melyik nagyobb egyetemnek van Magyarországon a legszebb épülete.