Borona, cucaj, garádics: mit jelentenek a régi magyar szavaink?
Olyan szavakat válogattunk össze, amelyeket ma már ritkán, vagy egyáltalán nem használunk. Vajon hány helyes választ tudsz adni?
Olyan szavakat válogattunk össze, amelyeket ma már ritkán, vagy egyáltalán nem használunk. Vajon hány helyes választ tudsz adni?
Mennyire ismeritek a régi magyar szavakat? Teszteljétek a tudásotokat!
Számtalan olyan magyar szavunk van, amely már rég kikopott a mindennapos használatból. Ilyenekből válogattunk most. Ti tudjátok ezeknek a szavaknak a jelentését?
Kíváncsi vagy mennyire ismered a régi magyar szavakat?
Ma nyolc kifejezést hoztunk nektek, arra vagyunk kíváncsiak, tudjátok-e, mint jelentenek.
Ácsik, csaklizik és toportyán - csak néhány szó a következő tesztből. Tudjátok, mit jelentenek?
Nem sokszor mondjuk ezeket a szavakat a boltban, vagy egy baráti beszélgetésben, mégis van jelentésük. Tudjátok például, mikor volt, ha tegeten volt?
Számtalan olyan régi magyar szó van, amely rég kikopott a mindennapos használatból vagy megváltozott. Régi könyvekben találkozhattok velük, esetleg a nagyszüleitek használhatják még őket. Ti ismeritek ezeket a régi magyar szavakat?
Ti tudjátok, mit csinál aki rajbol? Most kideríthetitek, mennyit tudtok a régi magyar szavakról. Teszteljétek magatokat ezzel a kvízzel.
Jól boldogultok a régi magyar szavakkal és kifejezésekkel? Teszteljétek magatokat ezzel a kvízzel.
Meg tudjátok mondani, mit jelentenek a következő régi magyar szavak? Izgalmas tesztet ajánlunk szerda reggelre.
Lássuk, mennyire vagytok jók magyar nyelvből, ha a régi szavakról és kifejezésekről kérdezünk titeket. Nektek menne hibátlanul megválaszolni a tíz kérdést?
Az utolsó óvodai évben az iskolára való készülés helyett a közösségépítésre mehet el az energia nagycsoportban, ha elfogadják a kormány új rendelettervezetét, amelynek értelmében szeptembertől külön, homogén csoportokba kell tenni azokat a gyerekeket, akik a következő tanévben kezdik az első osztályt.