Magyar Péter az egészségügy után az iskolákat is elkezdi bejárni
A szociális intézményekbe és a gyermekotthonokba is ellátogat majd.
A szociális intézményekbe és a gyermekotthonokba is ellátogat majd.
Sztrájkolnak a Bukaresti Sport- és Testnevelési Egyetem hallgatói, miután a tanintézet egyik kollégiumának konyhájában hemzsegtek a csótányok.
A szülők „elfogyott a türelmünk”, és „a gyerekeink nem lehetnek rossz politikai döntések áldozatai” feliratú táblákkal vonultak az illetékes tankerület elé, melynek vezetője átvette a petíciójukat, de közölte; segíteni nem tud.
Több napig rendkívüli munkarend szerint zajlott az oktatás a gyömrői Weöres Sándor Általános Iskolában, miután a kazán meghibásodása miatt nem tudták fűteni az egyik iskolaépületet. Az önkormányzat már évekkel ezelőtt elkezdte volna, azonban mióta állami fenntartásba került az iskola, csúszik a fűtőrendszer felújítása - írja a Népszava.
Országszerte több olyan iskola lehet, ahol nem átmeneti a takarító személyzet hiánya. Egy budapesti gimnáziumban heti két alkalommal a diáknak is segíteniük kell, igaz, ez nem kötelező - számolt be az RTL Klub kedd esti híradója.
Gyakorlatilag teljesen használhatatlanná vált az elmúlt évek során a dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium tornaterme. Eső idején már vödrökkel és ládákkal sem tudja az iskola megvédeni a padlót borító parkettát, a beázott teremben pedig több helyen annyira felpúposodott a padló, hogy az már balesetveszélyes – írja az Index egy birtokába került levél alapján.
Nyílt levélben fordultak a közép-pesti tankerületi központ igazgatójához a szülők a tanárhiány, a sérült gyerekek megfelelő ellátásának hiánya, a gyakori intézményvezető-váltások és a kinevezések körüli visszásságok, illetve az iskolai épületek rossz állaga miatt. Szerintük a tankerület eddig munkájának egy része csak látszatintézkedésekből állt. A zuglói problémák máshol is jelen vannak.
Nagyon rossz állapotban van egy kecskeméti iskola, ennek ellenére továbbra is a szülők foglalkoznak az intézményen belüli problémákkal.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.