#pöcs

Közoktatás MTI

Egyelőre nem kell izgulni a PÖCS miatt

Teljes körű intézményi önértékelésre nem két-, hanem ötévente kell számítaniuk a pedagógusoknak, intézményvezetőknek és maguknak az iskoláknak is, és egyelőre nem számít bele a pedagógusok minősítésébe - erről állapodtak meg a résztvevők a témában hétfőn, a fővárosban tartott egyeztetésen.

Közoktatás Eduline

Nem kérnek a PÖCS-ből: kiakadtak az iskolaigazgatók az önértékelési rendszer miatt

Az elitgimnáziumok igazgatói is beszálltak a tanári önértékelési rendszerről szóló vitába. Szerintük az elgondolás nem lenne feltétlenül rossz, ám jelen állapotában több sebből vérzik a rendszer. Szerintük az eredmények magánügyek, nem szerencsés azt egy központi rendszerbe feltölteni, amellett minden tanárra elviselhetetlen terheket is ró. "Jelenlegi formájában jó esetben hiteltelen, adminisztratív feladattá silányodik a pedagógus önértékelés, rossz esetben egymás ellen fordíthatja az intézmények pedagógus közösségeit, a diákokat, a szülőket" - írták állásfoglalásukban.

Közoktatás Eduline

Gyűjtik a tanárok adatait: biztos, hogy minden törvényes?

Mint nemrég megírtuk, novemberben indultak az önértékelést támogató munkacsoportok - lánykori nevén PÖCS, azaz pedagógus önértékelési csoport - , és az igazgatók már kapják is az értesítéseket arról, hogy mikor és kit fognak ellenőrizni. Az Eötvös Károly Intézet szerint a tanárok alkotmányos jogai is sérülhetnek attól, ahogy tárolják a róluk készült „aktákat”.

Közoktatás Eduline

Lesre állítva: elindultak a PÖCS-ök az iskolákban

Novemberben elindultak az önértékelési csoportok munkái, a legtöbb igazgató már megkapta, mikor és hány tanárát fogják vizsgálni. A tanároknak ez csak egy újabb stresszhelyzet a novemberi portfóliókészítés mellett, amin az sem segít, hogy egy-egy szakértő – aki őket minősíti vagy felügyeli – sokszor a dupláját keresi annak, mint ők, úgy, hogy akár feleannyi idős és kevesebb a szakmai tapasztalata.

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.