Érettségi elnök lett a pályaelhagyó Jocó bácsi
"Nagyon izgultam emiatt a kihívás miatt, szerintem jobban, mint a vizsgázók, de igyekeztem ezt magabiztossággal leplezni" - számolt be az élményről a volt történelemtanár.
"Nagyon izgultam emiatt a kihívás miatt, szerintem jobban, mint a vizsgázók, de igyekeztem ezt magabiztossággal leplezni" - számolt be az élményről a volt történelemtanár.
Ballagási dalokat énekelve vonultak Budapesten a pedagógusok november 26-án.
Több mint ezer pedagógus döntött a pályaelhagyás mellett.
Még egy tanár távozik, abból a makói gimnáziumból, ahol a három éve "vasalódeszkásként" elhíresült tanár, Vezsenyi László is tanított.
Péntekig dönthetnek a pedagógusok, hogy elfogadják-e a státusztörvény szerinti új jogviszonyt. Sokan több évtizedes munkájukat fogják otthagyni a feltételek miatt.
Szeptember 29-ig kell nyilatkozniuk a pedagógusoknak az új státusz elfogadásáról. Egyelőre nem lehet tudni, hogy hányan döntenek a pályaelhagyás mellett, de az biztos, hogy a volt tanárnőm, Tóthné Őry Katinka, a Szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnázium magyar-angol szakos pedagógusa már a felmondók közé tartozik. Vele beszélgettünk az oktatásban kialakult helyzetről.
A reggeli demonstrációval a státusztörvény negatív következményeire szerették volna felhívni a figyelmet.
Vezsenyi László még 2020-ban, a koronavírus miatti lezárások alatt készített egy videót, amin egy vasalódeszkán hasalva mutatta meg a diákoknak, hogyan kell úszni. A tankerület akkor írásbeli figyelmeztetésben részesítette és elvették a csoportjait, az elmúlt három évben pedig folyamatos politikai támadások érték. A pedagógus mégsem emiatt mondott fel, hanem mert úgy érzi, a társadalomnak már "nincs szüksége" a munkájára.
Baranyai Ildikó harminc éven keresztül volt tanár, július óta viszont buszsofőrként dolgozik a kaposvári helyi járaton.
A váltás óta kiegyensúlyozottabbak, nyugodtabbak a napjai és több időt tud a családjára fordítani.
A nagyobb felmondási hullám egyelőre elmaradt, a Pedagógusok Szakszervezete szerint az majd szeptemberben jöhet.
Bár már javában zajlik a szünet, mégis jelentős dolgok történtek a héten. A Parlamentben megszavazták a státusztörvényt, amit utána Novák Katalin alá is írt. Emiatt egyre több iskolából hallani tömeges felmondásokról. Mutatjuk, mik történtek július első hetében.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.