Letartóztattak egy diákot, miután mesterséges intelligenciával próbált csalni az egyetemi felvételijén
A török felvételizőt a tárgyalásáig börtönben tartják.
A török felvételizőt a tárgyalásáig börtönben tartják.
Ma már szinte az iskolában és az osztálytermekben is kikerülhetetlenek a digitális eszközök és alkalmazások. Bizonyos applikációk használhatók puskázásra, házi feladatok megoldására és fogalmazások írására, míg mások változatosabbá tehetik a tanórákat, színesebbé a tanulást és a számonkérést. Ahhoz viszont, hogy ez megvalósulhasson, ismerni kell őket.
Listába gyűjtöttük, hogy milyen segédeszközöket vihettek magatokkal vagy biztosít számotokra az iskola a főbb tárgyak szóbeli érettségijén közép- és emelt szinten.
Nem állítjuk, hogy iskolában vagy az egyetemen mindenki puskázik, de az biztos, hogy mindenkinek van olyan ismerőse, akinek van olyan ismerőse, aki már puskázott vizsgán. Ezt a puskázást viszont senkinek nem ajánljuk.
A kreatív ötlet az egyetem egyik tanárának a fejéből pattant ki. Így akarta elvenni a hallgatók kedvét a puskázástól.
Botrány robbant ki, miután egy indiai iskolában kartondobozban vizsgáztatták a diákokat, hogy ne puskázhassanak egymásról. Az intézmény bocsánatot kért - írja a BBC.
Puskázás ellen kartondobozt kellett a fejükre húzni a diákoknak egy mexikói iskolában. A kommentelők többsége a tanár kreativitását dicséri.
Összeszedtünk tíz technikát, amit a diákok dolgozatírás közben alkalmaztak. Persze tanulni és felkészülni ezek után is kötelező a dolgozatokra! Íme a legviccesebbek:
Rendkívül szigorú biztonsági intézkedéseket rendeltek el a csalások elkerülésére az egyetemi felvételik során Kínában, ahol 9,4 millió diák szerdán kezdte meg a gaokaót, a központi felvételi vizsgákat.
A mai napig készítik az ingujjba és szoknya alá csúsztatható kis cetliket az egyetemi hallgatók, de a fülhallgatós segítség is elterjedt lett. Sokan úgy gondolják, ha más rendszerben kellene tanulni, sokkal kevesebben jutnának el a puskázásig, mert feleslegessé válna.
Most zajlik az egyetemi felvételi Kínában, a csalások miatt egyre modernebb eszközökhöz nyúlnak a szervezők.
Mintegy hatszáz gimnazistát csaptak ki az India keleti részén fekvő Bihar állam középiskoláiból, miután csaláson kapták őket a kedden kezdődött és pénteken is zajló 10. évfolyamos vizsgákon.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.