Nem lesz idén MikulásGyár, de a finn Mikulás eljön Magyarországra
Tegnap este jelentette be Zsolnai Endre, a MikulásGyár főszervező-tulajdonosa, hogy végleg bezárja a kapuit és nem ünneplik meg a 20. évfordulójukat sem.
Tegnap este jelentette be Zsolnai Endre, a MikulásGyár főszervező-tulajdonosa, hogy végleg bezárja a kapuit és nem ünneplik meg a 20. évfordulójukat sem.
A jubileumi ünnepség keretein belül, az idén is Magyarországra látogató finn Mikulás, 13 napon át járja majd az országot, hogy minél több gyerek arcára mosolyt csaljon.
December 6-án szerte az országban találkozhatunk Mikulásokkal. Rendezvényekre látogatnak, de gyakran a villamoson vagy buszon osztogatnak szaloncukrot. De mi a feltétele annak, hogy valaki Mikulás lehessen? Milyen végzettség kell hozzá, és ami még fontosabb, mennyit keresnek ezzel a munkával?
Decemberben a Városháza téren segíthettek a MikulásGyár munkájában.
A gyerekek, a diákok és a nehéz körülmények között élők védőszentje évszázadokkal ezelőtt valóban tevékenykedett a december 5-ről 6-ra virradó éjszakákon.
A feladat szokatlan megfogalmazása érdekes pluszjelentést kapott.
Sokan még most is találgatják, hogyan kerültek a sapkák az 50 méter magas épület szobraira.
Külföldön a Mikulásnak írt levelekből is látszik, milyen nagy hatással van a gyerekekre a koronavírus.
Virgácsot is kaptak a "helytelen magaviseletű" elsősök egy iskolában - erről jelent meg beszámoló az Osztályfőnökök Országos Szakmai Egyesületének Facebook-oldalán.
Robika, Nórika, bár a télapó bácsi is eljött, ő csak dizájnelem, az ajándékokat a kerületi büdzséből fedezték a jóságos képviselő bácsik.
Egy 10 éves amerikai kislánynak elmondták a szülei a nagy titkot Télapóról. Mit mondjunk, nem örült neki.
„Ha nem teljesítesz legalább kettőt a karácsonyi kívánságaim közül, véged van, érted?
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.