Ezekre a jogi képzésekre járnak a legkiválóbb hallgatók
Évről évre a legnépszerűbb képzések között szerepel az osztatlan jogász. Mutatjuk a magyarországi intézmények hallgatói kiválósági rangsorát a HVG Diploma 2024-es különszáma alapján.
Évről évre a legnépszerűbb képzések között szerepel az osztatlan jogász. Mutatjuk a magyarországi intézmények hallgatói kiválósági rangsorát a HVG Diploma 2024-es különszáma alapján.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem jogi kara vezeti a HVG 2022-es, jogi képzéseket kínáló egyetemekről készített rangsorát.
A tantárgy érinti a jogi pálya számos kommunikációs sajátosságát, a jogi hivatásrendeket és az ügyvédi reklámokat is.
Ötszázmillió forintot biztosít az igazságügyi tárca a jogi karok támogatására, és ebből 225 millió jut arra, hogy egy ösztöndíjprogrammal felkeltsék a fiatalok érdeklődését a vidéki egyetemeken folyó jogászképzés iránt - nyilatkozta Vízkelety Mariann, az Igazságügyi Minisztérium igazságügyi kapcsolatokért felelős államtitkára.
Hiába kötelez erre törvény, az Újvidéki Egyetem jogi karára nem lehet magyarul felvételizni, így sok diák nem ér el megfelelő eredményt.
Saima Ahmad élete végéig ingyen kaphatja a Kit Kat csokit, ha beválik agyafúrt taktikája. Így kell gyakorlatban hasznosítani a jogi karon megszerzett tudást.
Havi akár 50 ezer forintot is kaphatnak azok a vidéki joghallgatók, akik sikerrel pályáznak egy minisztériumi ösztöndíjra.
Mindössze öt napig pályázhattak az ELTE jogi karának hallgatói a kari kiutazási támogatásra, amelyet Erasmushoz vagy...
Befejeződött az ELTE jogi karának felújítása - a fortepan.hu-n hatvan-hetvenéves képeket találtunk az Egyetem téri épületről. Galéria.
A Magyar Nemzeti Tanács (MNT) közleményben tiltakozott az ellen, hogy az újvidéki egyetem jogi karának magyar nyelvű...
Úgy tűnik, a tandíjak drasztikus növekedése miatt egyre tudatosabban választanak egyetemet és főiskolát a diákok...
Évente legalább kilencszáz új hallgatót kellene felvenni támogatott jogászképzésre csak ahhoz, hogy az állam...
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.