Rekordot döntött a magyar gimnazista lány: egy év alatt 89 ötöst szerzett földrajzból
Az előző tanévben összesen 286 jeles osztályzatot gyűjtött össze a tizenhét éves diák.
Az előző tanévben összesen 286 jeles osztályzatot gyűjtött össze a tizenhét éves diák.
Melyik a nagyobb ország: Jordánia vagy Svájc? Minden kérdésre jól tudjátok a választ?
Egy olvasói levél szerint a 9. feladat egyik pontja kérdéses, az Oktatási Hivatal szerint a javítási-értékelési útmutató módosítása nem indokolt.
Mutatjuk, milyen feladatokat kellett megoldania a diákoknak középszinten földrajzból.
Hamarosan kezdődnek a közép- és emelt szintű írásbeli érettségi vizsgák földrajzból. Mutatjuk a legfontosabb tudnivalókat.
Polimerek, képletek, fővárosok – lássuk, mennyire emlékeztek az évekkel ezelőtt tanult dolgokra.
Az Oktatási Hivatal támogatásával készült projektben Magyarország földrajzi kincseit igyekeznek megismertetni a fiatalokkal, amit egy klipsorozatban mutatnak be.
Hoztunk tíz fontos történelmi helyszínt, amelyek érettségi követelmények is. Tudjátok milyen események zajlottak itt?
Hoztunk tíz fővárost – Össze tudjátok párosítani az országokkal?
Emmert Olivér mohácsi diák "Én így képzelem..." című munkája első helyezést ért el a dél-afrikai Fokvárosban megrendezett ICA Térképrajz-verseny nemzetközi döntőjében, amelyen 32 ország 176 térképrajza vett részt.
A húszperces térképes feladatokkal kezdődött el délután kettőkor középszinten a földrajz írásbeli érettségi, ezt kereken 100 perces általános feladatlap követi. Emelt szinten a feladatok fele szól a földrajzi-környezeti ismeretanyagról, 20 százalék topográfiáról és az ahhoz kapcsolódó fogalmakról, 30 százalék pedig a munkafüzetekből ismerős gyakorlati feladatokból áll, mint a térképi mérés vagy az ábraelemzés. Mutatjuk az első infókat a feladatokról!
Impozáns homlokzat erősen századfordulós karakterelemekkel esetleg monumentális és minimalista – kíváncsiak vagyunk arra, hogy szerintetek melyik nagyobb egyetemnek van Magyarországon a legszebb épülete.