Pályakezdő pedagógusok: a csecsemő- és kisgyermeknevelő diplomával lehet a legtöbbet keresni
Mindegyik pedagógusszak esetében a frissen végzettek bruttó átlagjövedelme eléri a 400 ezer forintot.
Mindegyik pedagógusszak esetében a frissen végzettek bruttó átlagjövedelme eléri a 400 ezer forintot.
Mesterképzés után pedig már az egymillió forintot is elérheti a pályakezdők fizetése.
Mutatjuk, hogy a frissdiplomás jogászok átlagosan mekkora fizetésre számíthatnak.
Bruttóban nem éri el a 300 ezer forintot azoknak a pályakezdőknek az átlagbére, akik a három legrosszabbul fizető alapszak valamelyikén végeztek. Mutatjuk, melyik diplomával számíthattok az egyetem után a legalacsonyabb fizetésekre.
Idén a szakszervezetek szerint 5-7 százalékos béremelés lehet a reális.
Drasztikusan csökkent több katonai alapszak esetében a frissen végzettek átlagbére. Hét diplomával is bruttó 700 ezernél magasabb fizetésre számíthatnak a pályakezdők, és továbbra sincs gazdasági szak a top 10-ben. Mutatjuk a top10-es listát.
A két legnépszerűbb gazdasági alapszak ezúttal is kimaradt a top 3-ból.
A pedagógus béremelés a köznevelésben 143 ezer pedagógust és a szakképzésben dolgozó oktatókat is megilleti.
Az MNB idén is közzétette az inflációs jelentését, amiből kiderült, hogy mennyit kerestek 2023-ban a magyarok.
Jó lenne egy kis plusz pénz a tandíjra, ebédre, és az sem lenne rossz, ha még maradna egy kicsi a szórakozásra is? A szülői támogatás, a diákhitel és az ösztöndíjak mellett a diákmunka is egy jó opció lehet, arról nem beszélve, hogy még szakmai tapasztalatot is szerezhettek.
A legjobban az államtudományi képzések fizetnek, a legrosszabbul a jogi és a bölcsész szakok. A Diplomás Pályakövetési Rendszer 2023-as adatai alapján összeállítottuk, melyek azok az alapszakok egyes képzésterületeken belül, amelyekkel a frissdiplomás pályakezdők a legjobb fizetést kaphatják.
Az agrár és a művészetközvetítés képzésterületén szerzett diplomákkal lehet a legkevesebbet keresni. Ezek közül van olyan, aminek a bruttó átlag havi bére 2022-ben nem érte el a 200 ezer forintot.
Az utolsó óvodai évben az iskolára való készülés helyett a közösségépítésre mehet el az energia nagycsoportban, ha elfogadják a kormány új rendelettervezetét, amelynek értelmében szeptembertől külön, homogén csoportokba kell tenni azokat a gyerekeket, akik a következő tanévben kezdik az első osztályt.