Nőtt a felvételizők átlagpontszáma
Tízzel nőtt a felsőoktatási intézményekbe felvettek által elért átlagpontszám az idén - közölte az Oktatási és Kulturális Minisztérium.
Tízzel nőtt a felsőoktatási intézményekbe felvettek által elért átlagpontszám az idén - közölte az Oktatási és Kulturális Minisztérium.
A ponthatárok megállapítása óta már minden felvételiző tisztában lehet azzal, besorolást nyert-e egy felsőoktatási intézménybe vagy sem. Ha esetleg nem a várakozásoknak megfelelően alakult az eredmény, akkor a jelentkező jogorvoslati lehetőséggel élhet legkésőbb augusztus 17-ig.
Mintegy 94 ezer jelentkezőt vettek fel a 2009/2010-es tanévre az ország különböző egyetemeire, főiskoláira - mondta az Oktatási és Kulturális Minisztérium szakállamtitkára csütörtökön újságíróknak Budapesten.
Csütörtök este hozzák nyilvánosságra az idei felsőoktatási felvételi ponthatárokat, ekkor dől el a mintegy 127 ezer 500 felvételiző sorsa. Aki szeretne többedmagával izgulni, az menjen ki a Millenáris parkba a Pont Ott Partyra, aki viszont "nem hivatalos" pontbulit tervez, kövesse az eseményeket nálunk.
A középiskolások egyetértenek a felsőoktatási intézményvezetők álláspontjával, mely szerint 200 pontra emelnék a 160 pontban meghatározott felvételi minimumot - derült ki a Felsőoktatási Információs Szolgálat (FISZ) kutatásából. 264 érettségit adó középiskola 3086 diákja vett részt a kutatásban, akik 2008-ban, 2009-ben, 2010-ben tesznek érettségi vizsgát, és biztosan szeretnének továbbtanulni valamely felsőoktatási intézményben.
Az V. Országos Oktatási Konferenciát rendezi a Felvételi Információs Szolgálat (FISZ) október 16-án, Budapesten. A konferencián a közoktatást és a felsőoktatást érintő legfontosabb kérdésekről beszélnek az előadók, így például kiemelt szerepet kap a 2009-es felvételi.
Impozáns homlokzat erősen századfordulós karakterelemekkel esetleg monumentális és minimalista – kíváncsiak vagyunk arra, hogy szerintetek melyik nagyobb egyetemnek van Magyarországon a legszebb épülete.