Nagy változások jönnek: a felsőoktatás nem kerül az új minisztériumhoz, de a szakképzés igen
A korábbi hírekkel ellentétben nem kerül át Palkovics László minisztériumához a felsőoktatás.
A korábbi hírekkel ellentétben nem kerül át Palkovics László minisztériumához a felsőoktatás.
Még nem dőlt el, hogy marad-e a jelenlegi struktúrában az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) – írja az atv.hu.
Nagy a feszültség az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) felsőoktatásért felelős államtitkárságán, a szakemberek sorra állnak fel, és hagyják ott az államtitkárságot - írja a Népszava, amely úgy tudja, Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár nemsokára távozik, helyére a helyettes államtitkár, Maruzsa Zoltán kerülhet.
Pénteken tartja következő ülését a Felsőoktatási Kerekasztal, amelyen megtárgyalják a felsőoktatás átalakításának új koncepcióját. A tervezet szerint bevezetnék az oktatók teljesítményközpontú, előmeneteli rendszerét, kötelezővé tennék az idegen nyelvű kurzusokat, és 2020-tól középfokú nyelvvizsga lenne a felsőoktatásba való belépés feltétele.
Több mint száz pályázat érkezett a még betöltetlen nyolc felsőoktatási intézmény kancellári posztjára - közölte a felsőoktatási államtitkárság.
A Magyar Rektori Konferencia (MRK) július 1-jével beiktatott új elnöke, Bódis József nyilatkozatára reagált a felsőoktatási államtitkárság. A közleményben hangsúlyozzák, hogy a kormány az MRK-val együttműködve alakítaná át a felsőoktatást.
A köznevelési és a felsőoktatási terület különválasztása az új kormányzati struktúrában is megmarad, mert ez bevált...
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.