"Na, csak kinyögted" - levizsgázott a legendává vált egyetemista
Pedig a szeptemberi online órán elhangzott megjegyzése után sokan kételkedtek benne, hogy ilyen könnyen veszi majd az akadályt.
Pedig a szeptemberi online órán elhangzott megjegyzése után sokan kételkedtek benne, hogy ilyen könnyen veszi majd az akadályt.
Az előre tervezett 30 nap helyett jövő év februárjáig marad a vészhelyzet.
Izgalmasan indult a hét: a középiskolák és az egyetemek távoktatásra tértek át és szerdától újabb járványügyi szigorítások léptek életbe. Ezzel borult a kollégisták élete, és az SZFE diákjait is érintette, de vegyük csak át szépen sorban a hét híreit. Összeszedtünk mindent, ami a héten az oktatásban történt.
Lássuk, be a távoktatásnak nincs túl nagy hagyománya a magyar egyetemeken, az utóbbi fél évben viszont szinte mindenkinek át kellett állnia erre a szokatlan formára. Most pár gyöngyszemet gyűjtöttünk össze az online oktatás legnehezebb vagy legkellemetlenebb pillanataiból.
Mégis holnap indul a félév a Budapesti Gazdasági Egyetemen - olvasható az intézmény honlapján.
Eljárásrenddel segíti a felsőoktatási intézményeket a tanévkezdésre felkészülésben az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).
Eltérő módon készülnek az egyetemek az őszi félévre, több helyen a nagyelőadásokat csak online tartják majd meg. Mutatjuk az egyetemi összefoglalót.
A brit és amerikai felsőoktatásban komoly fejtörést okozhat a járvány miatt kialakult helyzet, hiszen sok egyetem a külföldi hallgatóira és azok tandíjára támaszkodott első sorban.
Egészen sajátos módszerekkel vizsgáznak ebben a félévben az egyetemi hallgatók, amíg a koronavírus járvány miatt nem látogathatják az egyetemek épületeit.
A brit egyetem az első, ami bejelentette, hogy 2021 nyaráig egyetlen előadást vagy vizsgát sem tartanak meg személyes részvétel mellett.
Pereskednek az amerikai hallgatók, akik a koronavírus járvány miatt otthonról tanulnak.
Hétfőtől az egyetemeken is elkezdődött a távoktatás. A felsőoktatásban sem egyszerű a helyzet, hiszen számos problémára megoldást kell találni. Itt vannak az egyetemek válaszai:
"Annak örülnék, ha annyit keresnék, amiből valamennyit félre lehetne tenni, hogy anyagilag biztonságban tudhassam a családomat” – mondta az Eduline-nak Tóth Tamás tanító, akinek "Ezért fogom elhagyni a pedagóguspályát” című videóját néhány nap alatt több mint ötvenezren nézték meg. Öt éve diplomázott tanítóként, jelenleg első osztályosokat tanít, mellette fogyatékossággal élő és hátrányos helyzetű gyerekekkel dolgozik önkéntesként.