#e-napló

Közoktatás Tarnay Kristóf Ábel

Biztonságosabb lett a KRÉTA, de mindenkinek magának kell beállítania az új funkciót

Megtört a jég, mindenkinek elérhetővé tették a biztonságosabb, külső alkalmazásos azonosítást is igénybe vevő kétfaktoros belépést a KRÉTA-ban. Így megszűnhet az a helyzet, hogy egy sima ellopott jelszóval bárki hiányzásokat törölgethet és egy online játék biztonsági előírásai magasabbak, mint a központi e-naplóé. Ugyanakkor ehhez az is kell, hogy mindenki bekapcsolja magának a lehetőséget, mert azt nem tették kötelezővé.

Közoktatás Tarnay Kristóf Ábel

A diákok mára megbarátkoztak a KRÉTA-val, már csak a fejlesztőcégének kellene a jobb adatvédelemmel

Nagyon tanárfüggő, hogy mennyire informatív és van olyan funkciója, amit közhelyszerűen senki sem használ, ám már messze nem olyan negatívak a diákvisszajelzések a KRÉTA rendszerről, mint amikor hat éve kötelezővé tették. Viszont számos hackertámadás sem volt elég ahhoz, hogy érdemben felemeljék a rendszer biztonsági szintjét, noha tele van érzékeny adatokkal kezdve onnan, hogy ki miből áll bukásra, mondjuk addig, hogy milyen egészségügyi adatok alapján mentették fel tesiből.

Közoktatás Eduline

Nehezen használható a a tanárok szerint az elektronikus tanulmányi rendszer

Bár az őszi félév már elkezdődött, több iskolában arra panaszkodnak: akadozik az állami e-napló bevezetése – derül ki a Magyar Nemzethez eljutott pedagógusi jelzésekből. A Krétát, vagyis a Köznevelési Regisztrációs és Tanulmányi Alaprendszert még 2016 nyarán vezették be a Klebelsberg Központ által fenntartott intézményekbe.