"Az elárult generáció" címmel készített dokumentumfilmet a diáktüntetésekről a Telex
Az eseményeket négy főszervező gimnazista szemszögéből követhetjük végig.
Az eseményeket négy főszervező gimnazista szemszögéből követhetjük végig.
Zászlót lyukasztottak, szobrot döntöttek és elfoglalták a Magyar Rádió épületét: így tüntettek a diákok 1956. november 23-án.
Délután fél 5-kor indult volna a rendezvény, de elmarad.
Az iskola előtt gyűltek össze a diákok, hogy a múlt héten leváltott igazgató miatt tüntessenek.
Az Egyetemi Tanárok Amerikai Társasága elítélte az újonnan bevezetett korlátozásokat.
A rektor állítása szerint a hallgatói tüntetések időszaka jelentős károkat okozott a családjának.
A diákok aggódnak, hogy az új törvényjavaslat miatt az állami egyetemeken szerezhető diploma értéke csökkenni fog, a minőségi felsőoktatás pedig csak az elit számára lesz elérhető.
A sztrájkoló csoport a Brown Egyetem eltávolodását követeli olyan vállalatoktól, amelyek hasznot húznak a Gázában történő izraeli katonai támadásokból.
A diákszervezet nyílt levélben válaszolt Rétvári Bencének, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkárának, aki állításuk szerint hazugsággal és külföldi befolyásoltsággal vádolta meg őket.
A demonstrálók a tanügyminisztérium bukaresti szákháza elé vonulva kérték, hogy tárgyalhassanak a miniszterrel.
Demonstráció a Karmelitánál, demonstráció a Fidesz-székháznál, a kettő között pedig az írásbeli érettségik. Ezek voltak 2023 májusának legfontosabb történései.
A magyar közoktatás napja alkalmából flashmobot szerveznek az elégedetlen diákok, hogy kifejezzék a jelenlegi oktatással kapcsolatos véleményüket.
2024-ben már a 60 ezret sem érte el a nyelvvizsgázók száma, holott tíz évvel ezelőtt akár évi 130 ezren is megpróbálkoztak a bizonyítványszerzéssel. Bár angolból is drasztikus a visszaesés, igazán nagy baj a ritkább idegen nyelvek esetében van.