Eddig 28 ezren jelentkeztek az állami diákmunka programra, amire 3,5 milliárdot költ a kormány
80 százalékuk önkormányzatoknál dolgozik.
80 százalékuk önkormányzatoknál dolgozik.
A tíz éve futó programban a munkáltatók jórészt bértámogatásra pályázhatnak, ezzel igyekeznek ösztönözni a fiatalok nyári foglalkoztatását.
Június közepe óta jelentkezhettek és július elejétől dolgozhatnak a nyári diákmunkaprogramban a 16-25 évesek.
A 16-25 év közöttiek a programnak köszönhetően vagy önkormányzati, vagy a mezőgazdaság, a turizmus-vendéglátás területén folytatott nyári munkára jelentkezhetnek, legfeljebb két hónapra.
Megugrott a munkalehetőségek iránti kereslet júniusban a diákok körében - írta a Világgazdaság pénteki számában.
Idén is elindul a kormány nyári diákmunkaprogramja, amelyben a 16-25 év közötti, nappali tagozatos tanulók vehetnek részt, július 1. és augusztus 30. között - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkára kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
Az állam diákmunka programjában 30 500 diák munkavállaló dolgozott a nyáron - mondta Bodó Sándor, a Pénzügyminisztérium (PM) foglalkoztatáspolitikáért és vállalati kapcsolatokért felelős államtitkára kedden.
A nyári diákmunkaprogram első hetén mintegy 20 ezer diák állt munkába, ez a program hétéves történetének legmagasabb induló létszáma - mondta Varga Mihály az MTI-nek csütörtökön.
Jelentős támogatást kaphatnak azok a munkaadók, akik július 1. és augusztus 30. között diákokat alkalmaznak a diákmunkaprogram keretében, az önkormányzatok a minimálbér és járulékai mértékéig nyerhetnek támogatást, a versenyszférában csekély összeggel a cégeknek is hozzá kell járulniuk a terhekhez.
A Pénzügyminisztérium az idén 3,6 milliárd forintos keretet biztosít a július 1. és augusztus 30. közötti diákmunka programra, amelyben számításuk szerint mintegy 30 ezer diák vesz részt a tavalyi 29 ezerrel szemben - mondta Marczinkó Zoltán, a Pénzügyminisztérium (PM) munkaerőpiacért és vállalati kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.