Ritka bolygóegyüttállás lesz a hétvégén
Érdemes lesz január 17. és 19. között az éjszakai égboltot kémlelni.
Érdemes lesz január 17. és 19. között az éjszakai égboltot kémlelni.
Jeget és vízgőzt már korábban is találtak, azonban folyékony halmazállapotban vizet még soha.
Ritka együttállás szemtanúi lehetünk június 3-án hajnalban, ha felnézünk az égre. Ennek kapcsán hoztunk egy izgalmas csillagászati kvízt.
1971 óta sokszor lefényképezték, eddig mégsem vette észre senki.
Sikeresen landolt az amerikai holdjáró csütörtökön a Hold felszínén. Ennek apropójából készítettünk egy tesztet az űrről – hány kérdésre tudjátok a választ?
Az óriásbolygó pénteken kerül oppozícióba, azaz a Földdel való szembenállásba.
A kutatóknak rádiócsillagászati módszerekkel sikerült megfigyelniük egy olyan, eddig ismeretlen vihart is, amely a bolygó felhői alatt rejtőzik.
A nemzetközi csillagászati együttműködésben magyar tudós, Kóspál Ágnes, az ELKH Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Konkoly Thege Miklós Csillagászati Intézetének (CSFK CSI) tudományos tanácsadója is részt vett.
A Durhami Egyetem tanulmányának célja, hogy hogy jobban megismerjük a világegyetemet és galaxisunkat, a Tejútrendszert és az is kiderülhet, milyen sebességgel tágul az univerzum és milyen lesz a jövőnk.
Még a NASA fedezte fel őket, de egy olyan műholddal, ami gyakran változtatja látómezejét, még nem tudták teljes bizonyossággal igazolni a létezésüket, ami most megtörtént.
Nem kisebb dolog közeleg: a naprendszer összes bolygója látszik majd a hajnali égen, és legközelebb 2492. áprilisában lesz ilyen.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.