Csökkentek vagy stagnálnak az agrárdiplomás pályakezdők bérei az elmúlt évekhez képest
Akár több százezer forinttal is kevesebbet kereshetnek a pályakezdő agrármérnökök 2022-höz képest.
Akár több százezer forinttal is kevesebbet kereshetnek a pályakezdő agrármérnökök 2022-höz képest.
Bruttóban 200 ezer forintot sem lehet keresni lótenyésztő, lovassport szervező agrármérnökként, ami jelenleg a legrosszabbul fizető alapszakos diploma itthon. Mutatjuk, melyik diplomával számíthattok az egyetem után a legalacsonyabb fizetésekre.
A Diplomás Páyakövetési Rendszer (DPR) legfrissebb adatai alapján az agrár képzéseken végző diplomások bruttó átlagjövedelme 463 ezer forint, a különböző szakok diplomái között azonban óriási különbségek lehetnek.
A szarvasi pedagógiai főiskola épületébe költözteti februártól a Szent István Egyetem (SZIE) a városban átmenetileg megmaradó agrárképzést. A kar oktatói levélben fordultak a rektorhoz és az oktatási jogok biztosához.
A Szent István Egyetem Élelmiszertudományi Kara vezeti a legjobb agrárképzések hallgatói kiválóság alapján összeállított rangsorát, az oktatói kiválóság alapján készült lista élén pedig a SZIE Kertészettudományi Kara áll. Újságárusoknál a HVG Diploma 2020 kiadványa.
2020/2021-től nem indulnak alap- és mesterképzések, illetve felsőoktatási szakképzések a Szent István Egyetem szarvasi karán, amely Öntözési és Vízgazdálkodási Intézetként működik tovább, és szakirányú továbbképzéseket nyújt majd - közölte az egyetem. A döntés háttérében a hallgatói létszám csökkenése és pénzügyi szempontok állnak.
Intézetként működtetné tovább szarvasi Agrár- és Gazdaságtudományi Karát a Szent István Egyetem, és az arborétumtól is megszabadulna. A jelenlegi hallgatók még helyben fejezhetik be a tanulmányaikat - írja a hvg.hu.
Az Állatorvostudományi Egyetem vezeti az agrárképzéseket indító intézmények hallgatói rangsorát, míg az oktatói kiválóság alapján összeállított rangsor élén a Kaposvári Egyetem Agrár- és Környezettudományi Kara áll. Újságárusoknál a HVG Diploma 2019 kiadvány.
Több agrárképzésen az idén is előzetes ponthatárokat húztak - nézzük, melyek ezek az alap- és osztatlan szakok.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.