A 18-35 közötti fiatalok 63 százaléka anyagi szempontból bizonytalannak érzi a jövőjét.
Az OTP Bank friss felmérésből kiderült, hogy a megkérdezettek 35 százaléka fekteti be a pénzét vagy tesz félre - írja a Piac és Profit. A legtöbb 18 és 35 év közötti fiatal utazni, szórakozni, illetve saját lakást, autót vásárolni szeretne, de szép számmal vannak azok is, akik a következő 10 évben szeretnének gyereket vállalni vagy egy esküvőt megszervezni.
A kutatásból kiderült, hogy a megkérdezettek csupán kevesebb, mint fele gondolja azt, hogy az álmait saját forrásból tudja finanszírozni. Anyagi szempontból a megkérdezettek 63 százaléka látja bizonytalannak a jövőjét. A fiatalok azért borúlátóak, mert szerintük az álmaik túl sokba kerülnek, ráadásul az alacsony fizetések mellett nehéz félretenni.
Ahhoz, hogy el tudják önerőből érni céljaikat, két megoldást látnak lehetségesnek: az egyik, hogy pénzügyileg tudatosak legyenek, azaz tervezzenek tudatosan, kövessék bevételeiket és kiadásaikat, a másik pedig a külföldre költözés, ami újabb kihívások elé állíthatja őket.
- olvasható a felmérésben.
A kutatásból az is kiderült, hogy a megkérdezett magyar fiatalok 72 százaléka szerint 5000 forint felett van az az összeg, amit már érdemes havonta rendszeresen megtakarítási-vagy befektetéci célra szánni.Ehhez képest a válaszadók közül a legtöbben (18 százalék) azt válaszolták, hogy a mindennapi kiadásokon felül hó végére legfeljebb ötszáz forintjuk marad, amit félre tudnának tenni.