A kollégiumi életről nem a luxus az első szó, ami az ember eszébe jut. Nem kell azonban lemondani a kényelemről, amennyiben valaki hajlandó magasabb összeget fizetni lakhatásáért - mutatjuk a legmenőbb topkolikat.
Amerikában mélyen a pénztárcába kell nyúlni
Csaknem évi 5 millió forintért szállásol el diákokat a Bostoni Egyetem kollégiuma, a Student Village 2. Az épület pazar kilátással, az északi szárnyban 26, a déliben 19 emeleten fogadja a hallgatókat, akik egy- és két fős, légkondicionált, saját fürdővel ellátott szobákból válogathatnak.
Zöld környezetben, tradicionális és modern lakóegységekkel is szolgál a washingtoni South 40 House. A kollégium maga – ami elsőéves és másodéves hallgatókat fogad – egy külön kis város, saját fitneszteremmel, kosár- és strandröplabda pályával, játékszobával. Kettő-hat fős szobák közül lehet választani, az átlagáruk 3 és félmillió forint körül mozog.
WashU's South 40 House named one of the most luxurious dorms in the country. http://t.co/3WtawbMQGz via @stlouisbiz pic.twitter.com/ize8FvkpdK
— Washington University in St. Louis (@WUSTL) March 25, 2015
A Stanford Egyetem 1930-ban, mediterrán stílusban épült Lagunita Court kollégiuma történelmi környezetben, egy tó mellett fogadja a hallgatókat. A diákok itt nem egy nagy, közös épületben, hanem sok kisebb házikóban szétszórva laknak, havonta körülbelül 200000 forintnyi összegért.
Nem kell messzire utazni egy kis luxusért
A koppenhágai Tietgenkollegiet kör alakú épülete a közösség és az egyenlőség jegyében született meg. Az egészen apró, mindössze 26 négyzetméteres szobáktól egészen a méretesebb helyiségekig válogathatnak a hallgatók – a nagyobb alapterületű szobák például pároknak is kényelmesek. Minden szobához saját fürdőszoba jár, konyha azonban nem, szándékosan – ezzel is a kapcsolatteremtésre ösztönzik az intézmény lakóit. A szobák havidíjai 3200 dán koronától, azaz megközelítőleg 150 ezer forinttól indulnak, de a hatalmas erkéllyel rendelkezőkért akár 260 ezer forintot is elkérhetnek havonta.