Ezek voltak a legjobban fizető orvosi- és egészségtudományi képzések 2022-ben Pályakezdés
Székács Linda

Ezek voltak a legjobban fizető orvosi- és egészségtudományi képzések 2022-ben

Meglepő, de a fogorvosok nem kerültek be a top 3-ba .

Bruttó 777 790 forint - a Diplomás Pályakövetési Rendszer (DPR) legfrissebb adatai szerint ennyi volt az átlagjövedelmük azoknak az általános orvosoknak, akik a 2019/2020-as tanévben szereztek diplomát, ezzel az összeggel pedig ők a legjobban fizetett orvosi- és egészségtudományi területen végzettek.

Az adatok szerint azok, akik elvégzik a 12 féléves osztatlan szakot körülbelül egy hónap alatt helyezkednek el, ráadásul szinte mindannyian (95,61%) általános orvosként: 58 százalékuk a közszférában, 35 százalékuk pedig nonprofit  területen.

A legtöbb orvostanhallgató ebben a tanévben a Debreceni Egyetemen végzett, ezt követi a Szegedi Tudományegyetem, majd a Pécsi Tudományegyetem.

A bérek tekintetében az orvosokat a gyógyszerészek követik bruttó 556 921 forintos átlagjövedelemmel, akik zömében a Pécsi Tudományegyetemen, a Debreceni Egyetemen és a Szegedi Tudoményegyetemen szerezték meg a képesítésüket. Munkát körülbelül 2 hónap alatt találtak, a legtöbben pedig nem meglepő módon gyógyszerészként vagy szakgyógyszerészként helyezkedtek el, szinte mindannyian (85%) a közszférában.

A harmadik legjobban fizetett orvosi- és egészségtudományi terület az orvosi diagnosztikai analitikus bruttó 461 988 forintos átlagfizetéssel. A végzettek 100 százaléka diplomás munkakörben helyezkedik el körülbelül 2 hónap alatt, a legtöbben orvosi képalkotó diagnosztikai és terápiás berendezések kezelőjeként, orvosi laboratóriumi asszisztensként vagy általános egészségügyi asszisztensként. A végzettek számában ezen a szakon is a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem vezet, a harmadik helyet pedig a Miskolci Egyetem szerezte meg.

bölcsészképzésekről itt, a műszaki képzésekről itt, a gazdasági képzésekről pedig itt olvashattok. Az informatikai képzésekről írt cikkünket ide kattintva éritek el, az agrárképzéseket itt, a társadalomtudományi képzéseket pedig ebben a cikkünkben:

 

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint Közoktatás Székács Linda

Itt vannak a megoldókulcsok, ilyen volt a központi felvételi a diákok szerint

Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.