Ingyenes nyelvvizsga: van, aki csak a szóbeli díját kapja majd vissza Nyelvtanulás
Eduline

Ingyenes nyelvvizsga: van, aki csak a szóbeli díját kapja majd vissza

2018-tól sokan visszakaphatják a sikeres nyelvvizsga díját - de mi a helyzet azokkal, akik külön teszik le a szóbelit és az írásbelit? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.

Másodjára sikerült letennem a BME írásbeli nyelvvizsgát (angol, B2), most pedig próbálkozom a szóbelivel augusztusban. Ha most nem sikerül, akkor jövőre szeretném megpróbálni, de ha jövőre leteszem, akkor visszakapom a befizetett összeget?

Ahogy arról korábban beszámoltunk, 2018-tól a 35 évnél nem idősebbek a sikeres nyelvvizsga díját visszakapják - fontos feltétel, hogy csak akkor igényelhetik vissza a pénzt, ha mind a szóbelijük, mind az írásbelijük megvan.

Ha nem egyszerre teszik le a két vizsgarészt, hanem részvizsgánként - de még a 35. életév betöltését megelőzően - szerzik meg a nyelvvizsgát, akkor az időben második részvizsga díját kapják vissza, olvasónk esetében a szóbeli árát.

Ilyen lesz az ingyenes nyelvvizsga: a nyolc legfontosabb kérdés és a válaszok

2018-tól az első sikeres nyelvvizsga árát visszakapják a 35 évnél fiatalabbak. Rengeteg olvasónk tett fel erről kérdéseket, itt találjátok a válaszokat. Csak a középiskolások nyelvvizsgázhatnak ingyen? Nem. Bárki, aki 35 évnél nem idősebb, ingyen szerezheti meg az első nyelvvizsgáját. Befizetik helyettem a nyelvvizsgadíjat?

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni” Közoktatás Székács Linda

„A tananyag is jobban megmarad, ha valamilyen élményt vagy emléket tudnak hozzá kötni”

Bóják között szlalomozó, alagutakon átbújó macskák. Így is lehet irodalmat tanulni vagy épp kötelező olvasmányokból számot adni a Terápiás és Segítő Macskákért Alapítvány rendhagyó irodalomóráján. A tanulás így nem csak szórakoztató, de észrevétlen is lehet, és olyan gyerekek is bevonódnak az órákba, akik általában vagy nem szólalnak meg, vagy a zavaró viselkedésükről ismertek.