Ezekből a nyelvekből csupán egy-egy vizsgázó szerzett bizonyítványt 2024-ben Nyelvtanulás
Gál Luca

Ezekből a nyelvekből csupán egy-egy vizsgázó szerzett bizonyítványt 2024-ben

Az Oktatási Hivatal 2024-es nyelvvizsga-statisztikája alapján megnéztük, melyek voltak a legkevésbé népszerűbb nyelvek a tavalyi évben.

2024-ben összesen 58 969-an tettek nyelvvizsgát, közülük pedig 46 649 fő sikeresen megszerezte a bizonyítványát. Ahogyan az előző években, úgy tavaly is az angol, a német és a francia nyelv bizonyult a legnépszerűbb választásnak.

Angolból még csak-csak, franciából, spanyolból vagy olaszból már alig mennek nyelvvizsgázni

Akadtak azonban olyan nyelvek is, amelyekből egyáltalán nem indult vizsgázó. Ilyen volt a cigány (beás), a portugál és a ruszin nyelv — ezekből 2024-ben senki sem próbálkozott.

Néhány lelkes jelentkező egyedüliként szerzett nyelvvizsgát egy-egy ritkább nyelvből. Az alábbi nyelvekből tavaly mindössze egy fő tett sikeres vizsgát:

  • bolgár
  • kínai
  • ógörög
  • újgörög

Bár ezeknél valamivel többen, de továbbra is nagyon kevesen próbálkoztak olyan nyelvekkel, mint például a dán (3 fő), a japán (2 fő) és a szlovén (4 fő).

Elveszett a nyelvvizsgátok? Akár 8 nap alatt kaphattok róla hatósági igazolványt

Érdekesség, hogy szlovén nyelvből minden jelentkező sikeresen vizsgázott, míg dánból a négy jelentkező közül egynek nem sikerült. A japán nyelv pedig különösen nehéznek bizonyult: öten próbálkoztak, de közülük csak ketten szerezték meg a bizonyítványt.

 

Nem vettek fel az egyetemre? Mutatjuk, milyen lehetőségeitek vannak Érettségi-felvételi Gál Luca

Nem vettek fel az egyetemre? Mutatjuk, milyen lehetőségeitek vannak

Megérkeztek a 2025-ös felvételi ponthatárok, ám nem mindenki örülhetett a szerdai SMS-nek. Több tízezer jelentkező maradt le a vágyott szakokról, sőt sokan egyáltalán nem kerültek be semmilyen képzésre. Ha te is azok közé tartozol, akik nem nyertek felvételt, ne keseredj el: több alternatíva is a rendelkezésedre áll. Cikkünkben összegyűjtöttük, milyen lehetőségek közül választhatsz, ha első körben nem sikerült bejutni az egyetemre vagy főiskolára.