Nyelviskolák egyesülete: félő, hogy lesznek olyan egyetemek, amelyek nem kérnek majd nyelvtudást Nyelvtanulás
Eduline

Nyelviskolák egyesülete: félő, hogy lesznek olyan egyetemek, amelyek nem kérnek majd nyelvtudást

Enyhítené a felsőoktatás nyelvvizsga-követelményeit a kormány.

Frissítés: megszavazták a jogszabály-módosítást

„Furcsállom a döntést. Egyrészt azért, mert a magyarországi nyelvvizsgák igenis jól mérik az idegen nyelvi készségeket – és ez nemcsak az én véleményem. A nyelvvizsgák a Közös Európai Referenciakeret szemléletéhez igazodnak, széles körű szakmai konszenzuson alapulnak” – mondta a felsőoktatás nyelvvizsga-követelményeinek enyhítéséről a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének elnöke a Telexnek.

Ahogy arról szerdán beszámoltunk, egy szerdán megjelent törvénymódosítási javaslat szerint a diplomaszerzésnek ezentúl nem lenne központi feltétele a nyelvvizsga/nyelvvizsgák megszerzése, az egyetemek, főiskolák maguk dönthetnek arról, pontosan milyen nyelvi feltételeket szabnak. Ugyanakkor a nyelvi kompetenciák megszerzését biztosítaniuk kell. Az indoklás szerint a nyelvvizsga önmagában nem biztosít kellő idegen szaknyelvi ismereteket ahhoz, hogy az adott felsőfokú végzettséget szerzett hallgatók megfeleljenek a munkaerőpiac elvárásainak.

Légrádi Tamás szerint elvileg helyes lehet egy ilyen döntést az egyetemek kezébe adni, de félő, hogy lesznek olyan intézmények, amelyek a jelentkezők számának növelése érdekében nem kérnek majd nyelvtudást.